Strona główna » Zawody » Turniej Czterech Skoczni » Klasyfikacja 68 Turnieju Czterech Skoczni

Klasyfikacja 68 Turnieju Czterech Skoczni

Klasyfikacja 68 Turnieju Czterech Skoczni wygląda bardzo pięknie dla każdego polskiego kibica skoków narciarskich. Po wspaniałej wygranej w ostatnim konkursie cyklu, triumfatorem całego turnieju został Dawid Kubacki!

Klasyfikacja 68. Turnieju Czterech Skoczni

Dawid Kubacki uzyskał 1131,6 pkt podczas ośmiu turniejowych skoków i wyprzedził Mariusa Lindvika o 20,6 pkt oraz Karla Geigera o -23,2 pkt. Kamil Stoch ostatecznie ukończył cały cykl na trzynastej pozycji, Piotr Żyła na czternastej, Maciej Kot na trzydziestej pierwszej, natomiast Stefan Hula na trzydziestej piątej.

Klasyfikacja 68 Turnieju Czterech Skoczni

Lp.SkoczekPaństwoLiczba punktówStrata punktowaLiczba występów
1KUBACKI DawidPolska1131.604
2LINDVIK MariusNorwegia1111-20.64
3GEIGER KarlNiemcy1108.4-23.24
4KOBAYASHI RyoyuJaponia1096-35.64
5KRAFT StefanAustria1086-45.64
6FORFANG Johann AndreNorwegia1051-80.64
7PREVC DomenSłowenia1050.9-80.74
8PREVC PeterSłowenia1048.8-82.84
9ITO DaikiJaponia1039-92.64
10LEYHE StephanNiemcy1037.5-94.14
11ASCHENWALD PhilippAustria1035.7-95.94
12JOHANSSON RobertNorwegia1025.4-106.24
13STOCH KamilPolska1023.6- 1084
14ŻYŁA PiotrPolska1016.7-114.94
15EISENBICHLER MarkusNiemcy1011.1-120.54
16SCHMID ConstantinNiemcy999.8-131.84
17KOUDELKA RomanCzechy992-139.64
18HAYBOECK MichaelAustria990.6-1414
19SATO YukiyaJaponia891.3-240.34
20PASCHKE PiusNiemcy880-251.64
21LANISEK AnzeSłowenia878.7-252.94
22PEIER KillianSzwajcaria862-269.64
23ZAJC TimiSłowenia853-278.64
24TANDE Daniel AndreNorwegia848.6-2834
25HOERL JanAustria834-297.64
26HUBER DanielAustria746.1-385.53
27AMMANN SimonSzwajcaria738.4-393.24
28SCHLIERENZAUER GregorAustria737.3-394.34
29KOBAYASHI JunshiroJaponia717.3-414.33
30KLIMOW JewgienijRosja628.3-503.33
31KOT MaciejPolska571.9-559.74
32SATO KeiichiJaponia557.5-574.13
33NAKAMURA NaokiJaponia550.7-580.94
34TAKEUCHI TakuJaponia532.9-598.74
35HULA StefanPolska506-625.64
36LEITNER ClemensAustria459.4-672.23
37BICKNER KevinUSA449.6-6823
38HAARE AndersNorwegia445.6-6863
39AALTO AnttiFinlandia444.7-686.93
40BOYD-CLOWES MackenzieKanada436.9-694.74
41RINGEN SondreNorwegia426-705.64
42BAER MoritzNiemcy422.7-708.93
43PEDERSEN RobinNorwegia415.2-716.44
44HUBER StefanAustria357.8-773.82
45PREVC CeneSłowenia355.9-775.72
46ROTH LucaNiemcy355.5-776.12
47AIGNER ClemensAustria349.8-781.82
48DESCHWANDEN GregorSzwajcaria311.3-820.33
49POLASEK ViktorCzechy297.5-834.13
50RAIMUND PhilippNiemcy235.6-8962
51TKACZENKO SiergiejKazachstan235.5-896.12
52HAMANN MartinNiemcy232.9-898.72
53JUSTIN RokSłowenia217.4-914.22
54SCHIFFNER MarkusAustria206.2-925.42
55WASILJEW DmitrijRosja183.6-9482
56SAKALA FilipCzechy183.5-948.12
57PETER DominikSzwajcaria181.1-950.52
58FETTNER ManuelAustria108.5-1023.11
59TROFIMOW Roman SiergiejewiczRosja106-1025.61
60CECON FedericoWłochy100-1031.61
61ZOGRAFSKI WładimirBułgaria92.5-1039.11
62BARTOL TilenSłowenia92.4-1039.21

Przebieg 68 Turnieju Czterech Skoczni

Przypomnijmy, że w pierwszym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni najlepszy okazał się reprezentant Japonii – Ryoyu Kobayashi. Wyprzedził on Karla Geigera, natomiast trzecią pozycję zajął Dawid Kubacki. Następnie, w Garmisch-Partenkirchen najlepszy okazał się Marius Lindvik. Podobnie jak w Oberstdorfie, drugie miejsce zajął Karl Geiger, a trzecie Dawid Kubacki. W Innsbrucku ponownie wygrał Lindvik. Dawid Kubacki tym razem zajął drugie miejsce, w wyniku czego został liderem cyklu. Na trzeciej pozycji konkurs ukończył natomiast Daniel Andre Tande. W Bischofshofen Kubacki nie dał szans rywalom. Wygrał konkurs a zarazem cały 68. Turniej Czterech Skoczni. Na podium podczas tego konkursu znaleźli się także Karl Geiger i Marius Lindvik.