Strona główna » Aktualności » Wygrana Kobayashiego w Oberstdorfie

Wygrana Kobayashiego w Oberstdorfie

Wygrana Kobayashiego w Oberstdorfie

Wygrana Kobayashiego w Oberstdorfie. Reprezentant Japonii okazał się najlepszy w pierwszym konkursie 68 Turnieju Czterech Skoczni. Wyprzedził on Karla Geigera oraz Dawida Kubackiego! Ponadto piąte miejsce zajął Piotr Żyła!

Seria próbna

Przed konkursem (o 16:00) odbyła się seria próbna. Najlepszy w niej okazał się Pius Paschke. Następnie, tuż za Niemcem uplasowali się Peter Prevc oraz Karl Geiger. Z polskich skoczków najlepiej poradzili sobie Dawid Kubacki, który był szósty oraz ósmy Kamil Stoch. Ponadto siedemnastą pozycję zajął Piotr Żyła, dwudziestą czwartą Maciej Kot, trzydziestą drugą Stefan Hula, natomiast czterdziestą trzecią Jakub Wolny.

Pierwsza seria

Później, czyli o 17:30 rozpoczął się konkurs. W pierwszej serii najlepiej spisał się Ryoyu Kobayashi. Obrońca tytułu sprzed roku skoczył 138 metrów. Na następnych miejscach zobaczyliśmy zaś Karla Geigera oraz Stefana Krafta. Najwyższe miejsce z polskich skoczków zajmował Dawid Kubacki (132 m), który był czwarty. Piotr Żyła był natomiast ósmy. Dalej, bo na dwudziestym miejscu znalazł się Kamil Stoch, na dwudziestym ósmym Maciej Kot, a na trzydziestym Stefan Hula. Ostatni z Polaków dostał się do drugiej serii, mimo skoku na odległość tylko 113,5. Stało się tak w wyniku dyskwalifikacji jego rywala z pary – Jakuba Wolnego.

Wygrana Kobayashiego w Oberstdorfie – druga seria

Ryoyu Kobayashi przypieczętował swoje zwycięstwo, dzięki oddaniu skoku na odległość 134 m w drugiej serii. Wyprzedził on Niemca Karla Geigera. Co najważniejsze dla polskich kibiców, to fakt, że Dawid Kubacki znalazł się na na najniższym stopniu podium! Kolejny powód do radości dał nam Piotr Żyła, który awansował na piątą pozycję. Ostatecznie dziewiętnaste miejsce zajął Kamil Stoch. Maciej Kot i Stefan Hula pozostali natomiast na miejscach, które zajmowali po pierwszej serii, czyli odpowiednio na dwudziestym ósmym i trzydziestym.

Wygrana Kobayashiego w Oberstdorfie – wyniki:

Wygrana Kobayashiego w Oberstdorfie - wyniki