Strona główna » Skoki narciarskie na żywo

Skoki narciarskie na żywo

Na stronie skoki-narciarskie.pl znajdziesz relacje na żywo z najważniejszych konkursów, takich jak Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, Mistrzostwa Świata, czy Igrzyska Olimpijskie. Możesz też tu śledzić wyniki na żywo z treningów i kwalifikacji przed najważniejszymi zawodami. Poza tym na skoki-narciarskie.pl możesz sprawdzić wyniki konkursów skoków narciarskich. Z nami nie przegapisz żadnego konkursu! Kiedy skoki narciarskie – tu zapoznasz się z terminarzem zawodów w obecnym sezonie.

Skoki narciarskie LIVE – wyniki na żywo

Piątek, 26.11.2021
14:30 – Treningi
17:10 – Kwalifikacje

Sobota, 27.11.2021
15:15 – Seria próbna
16:30 – Konkurs indywidualny

Niedziela, 28.11.2021
14:30 – Kwalifikacje
16:15 – Konkurs indywidualny

Puchar Świata w skokach – relacje

Puchar świata w skokach narciarskich to cykl konkursów w skokach narciarskich, który odbywa się co roku, między listopadem a marcem. Od sezonu 2017/2018 do 2020/2021 gospodarzem inauguracyjnych zawodów była Wisła. Obecnie pierwsze konkursy odbywają się w Niżnym Tagile. Na przełomie grudnia i stycznia możemy śledzić najlepszych skoczków świata rywalizujących podczas Turnieju Czterech Skoczni. Następnie w styczniu po raz kolejny możemy zobaczyć najlepszych zawodników świata w Polsce, podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Na koniec sezonu jesteśmy świadkami maratonu skoków – mowa tu o turnieju Raw Air, gdzie skoczkowie narciarscy, w ciągu 10 dni oddają 16 skoków wliczających się do klasyfikacji tego cyklu. Tydzień później w słoweńskiej Planicy, na skoczni do lotów narciarskich ma miejsce finał sezonu. Zazwyczaj gospodarzami zdecydowanej większości konkursów PŚ są kraje Europy Środkowej i Północnej oraz Japonia. W niektórych latach cykl trafia do krajów takich jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Kazachstan, czy Włochy.

Skoki narciarskie to nie tylko zawody najwyższej rangi. W trakcie sezonu mniej utytułowani skoczkowie na arenie międzynarodowej rywalizują w zawodach Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cupu.

 Gdzie obejrzeć skoki narciarskie?

Skoki narciarskie dzisiaj są jedną z najbardziej najchętniej oglądanych dyscyplin sportu w Polsce. O wysoką oglądalność od lat dbają nasi skoczkowie, którzy swoimi osiągnięciami dają kibicom wiele powodów do radości. Od sezonu 2021/2022 Puchar Świata w skokach narciarskich będziemy mogli oglądać na antenach telewizji TVN oraz Eurosport. Zawody najwyższej rangi będą również emitowane na platformie Player. Ponadto zawody, które będą odbywać się w Polsce, czyli PŚ w Wiśle oraz Zakopanem transmitować będzie także Telewizja Polska. TVP pokaże też Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Świata w lotach.