Strona główna » Newsy » Na żywo

Na żywo

Skoki narciarskie na żywo

Na stronie skoki-narciarskie.pl znajdziesz relacje na żywo z najważniejszych konkursów, takich jak Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, Mistrzostwa Świata, czy Igrzyska Olimpijskie. Możesz też tu śledzić wyniki na żywo z treningów i kwalifikacji przed najważniejszymi zawodami. Z nami nie przegapisz żadnego konkursu!

Poza tym na skoki-narciarskie.pl możesz sprawdzić wyniki konkursów skoków narciarskich.

Skoki narciarskie – wyniki na żywo


Puchar Świata w skokach – relacje

Puchar świata w skokach narciarskich to cykl konkursów w skokach narciarskich, który odbywa się co roku, między listopadem a marcem. Od sezonu 2017/2018 gospodarzem inauguracyjnych zawodów jest Wisła. Na przełomie grudnia i stycznia możemy śledzić najlepszych skoczków świata rywalizujących podczas Turnieju Czterech Skoczni. Następnie w styczniu po raz kolejny możemy zobaczyć najlepszych zawodników świata w Polsce, podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Na koniec sezonu jesteśmy świadkami maratonu skoków – mowa tu o turnieju Raw Air, gdzie skoczkowie narciarscy, w ciągu 10 dni oddają 16 skoków wliczających się do klasyfikacji tego cyklu. Tydzień później w słoweńskiej Planicy, na skoczni do lotów narciarskich ma miejsce finał sezonu.

Zazwyczaj gospodarzami zdecydowanej większości konkursów PŚ są kraje Europy Środkowej i Północnej oraz Japonia. W niektórych latach cykl trafia do krajów takich jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Kazachstan, czy Włochy.