Strona główna » Skoki narciarskie na żywo

Skoki narciarskie na żywo

Na stronie skoki-narciarskie.pl znajdziesz relacje na żywo z najważniejszych konkursów, takich jak Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, Mistrzostwa Świata, czy Igrzyska Olimpijskie. Możesz też tu śledzić wyniki na żywo z treningów i kwalifikacji przed najważniejszymi zawodami. Z nami nie przegapisz żadnego konkursu! Poza tym na skoki-narciarskie.pl możesz sprawdzić wyniki konkursów skoków narciarskich.

Skoki narciarskie – wyniki na żywo

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) udostępnia bardzo dobrej jakości relację tekstową z konkursów skoków narciarskich, dzięki której każdy z fanów tego najbardziej popularnego sportu zimowego w naszym kraju może być na bieżąco z najważniejszymi zawodami. Na naszej stronie będziemy prezentować aktualne wyniki konkursów najwyższej rangi – m.in. konkursy Pucharu Świata, czy Letniego Grand Prix. Wszystkich zainteresowanych zawodami niższej rangi (np. Puchar Kontynentalny, FIS Cup) zapraszamy do śledzenia relacji na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Puchar Świata w skokach – relacje

Puchar świata w skokach narciarskich to cykl konkursów w skokach narciarskich, który odbywa się co roku, między listopadem a marcem. Od sezonu 2017/2018 gospodarzem inauguracyjnych zawodów jest Wisła. Na przełomie grudnia i stycznia możemy śledzić najlepszych skoczków świata rywalizujących podczas Turnieju Czterech Skoczni. Następnie w styczniu po raz kolejny możemy zobaczyć najlepszych zawodników świata w Polsce, podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Na koniec sezonu jesteśmy świadkami maratonu skoków – mowa tu o turnieju Raw Air, gdzie skoczkowie narciarscy, w ciągu 10 dni oddają 16 skoków wliczających się do klasyfikacji tego cyklu. Tydzień później w słoweńskiej Planicy, na skoczni do lotów narciarskich ma miejsce finał sezonu.

Zazwyczaj gospodarzami zdecydowanej większości konkursów PŚ są kraje Europy Środkowej i Północnej oraz Japonia. W niektórych latach cykl trafia do krajów takich jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Kazachstan, czy Włochy.

Skoki narciarskie dzisiaj – gdzie obejrzeć?

Najważniejsze konkursy skoków narciarskich, czyli Puchar Świata, Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Świata transmitowane są przez Telewizję Polską oraz Eurosport. Ponadto na TVP możemy zobaczyć zmagania najlepszych krajowych zawodników podczas Mistrzostw Polski.