Strona główna » Aktualności » Wygrana Kubackiego w Bischofshofen!

Wygrana Kubackiego w Bischofshofen!

Wygrana Kubackiego w Bischofshofen stała się faktem! Dawid Kubacki nie dał szans rywalom w ostatnim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni i jednocześnie został triumfatorem całego cyklu! Na drugim miejscu dzisiejszy konkurs zakończył Karl Geiger, natomiast trzecią lokatą zajął Marius Lindvik. Ponadto w konkursie punktowało trzech reprezentantów Polski.

Wygrana Kubackiego w Bischofshofen!

Seria próba

Dawid Kubacki okazał się już najlepszy w serii próbnej poprzedzającej dzisiejszy konkurs. Polak oddał skok na odległość 140,5 metra i wyprzedził Austriaka Michaela Hayboecka (139 m) oraz Karla Geigera (140 m). Kamil Stoch zajął w tej serii ósme miejsce, natomiast Piotr Żyła siedemnaste. Trzydziesty ósmy był Stefan Hula, zaś Maciej Kot trzydziesty dziewiąty.

Pierwsza seria

Dawid Kubacki podobnie jak w serii próbnej, tak i po pierwszej rundzie konkursu przewodził całej stawce. Po skoku na odległość 143 m prowadził w zawodach przed Karlem Geigerem (140 m) oraz Mariusem Lindvikiem (139 m). Ponadto do drugiej serii awansowało jeszcze dwóch Polaków. Kamil Stoch zajmował po pierwszej serii trzynaste miejsce, natomiast Piotr Żyła dwudzieste ósme. W odróżnieniu od nich sztuka awansu nie udała się Maciejowi Kotowi, który był trzydziesty trzeci, oraz Stefanowi Huli (czterdziesty dziewiąty)

Wygrana Kubackiego w Bischofshofen – druga seria

W drugiej serii Kubacki skacząc na odległość 140,5 metra przypieczętował wygraną w Bischofshofen i jednocześnie w całym w 68. Turnieju Czterech Skoczni! Drugie miejsce po skoku na odległość 136 m zajął Karl Geiger, zaś trzecie Marius Lindvik (137 m). Kamil Stoch zajął ostatecznie trzynastą pozycję, a Piotr Żyła dwudziestą siódmą.

Wygrana Kubackiego w Bischofshofen – skrócone wyniki