Strona główna » Aktualności » Wygrana Lindvika w Innsbrucku. Dawid Kubacki liderem TCS!

Wygrana Lindvika w Innsbrucku. Dawid Kubacki liderem TCS!

Wygrana Lindvika w Innsbrucku. Norweg po skokach na odległość 133 m oraz pokonał wszystkich rywali. Na drugiej pozycji uplasował się Dawid Kubacki po skokach na odległość 133 m oraz 120.5 m. Trzecie miejsce zajął natomiast Daniel Andre Tande, który po skoku na odległość na odległość 131 m, awansował z dwunastego miejsca. Dawid Kubacki został liderem Turnieju Czterech Skoczni.

Wygrana Lindvika w Innsbrucku. Dawid Kubacki liderem TCS!

Seria próbna

O 12:30 rozpoczęła się seria próbna przed dzisiejszym konkursem na skoczni Bergisel. Najlepszy rezultat osiągnął w niej Philipp Aschenwald, który oddał skok na odległość 127,5 metra. Następnie, za jego plecami znaleźli się dwaj Norwegowie. Drugie miejsce zajął Marius Lindvik (130 m), natomiast trzecie Robert Johansson (127,5 m). Najlepszym z Polaków, podobnie jak w ostatnim czasie, był Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 127 m uplasował się na szóstej pozycji. Kolejny z biało-czerwonych – Piotr Żyła zajął dwunaste miejsce. Gorzej poszło natomiast reszcie naszych reprezentantów. Kamil Stoch był trzydziesty drugi, Maciej Kot trzydziesty ósmy, zaś Stefan Hula czterdziesty czwarty.

Pierwsza seria

O godzinie 14:00 rozpoczął się trzeci konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni. Po pierwszej serii po skoku na odległość 133 m prowadził Marius Lindvik. Drugie miejsce zajmował natomiast Dawid Kubacki (133 m), a trzecie Johann Andre Forfang (131 m). Bardzo słabe wyniki w tej serii zanotowało dwóch głównych faworytów do zwycięstwa w 68 Turnieju Czterech Skoczni. Ryoyu Kobayashi zajmował trzynaste miejsce, natomiast Karl Geiger dopiero dwudzieste czwarte. W wyniku tych prób, Dawid Kubacki po pięciu skokach w całym turnieju, stał się liderem cyklu. Ponadto w drugiej serii zobaczymy jeszcze dwóch Polaków. Kamil Stoch zajął jedenaste miejsce, natomiast Piotr Żyła dwudzieste piąte. Maciej Kot uplasował się zaś na czterdziestej czwartej pozycji, a Stefan Hula na pięćdziesiątej.

Wygrana Lindvika w Innsbrucku – Druga seria

W drugiej serii zarówno Mariusz Lindvik, jak i Dawid Kubacki skoczyli na odległość 120,5 m, przez co utrzymali swoje pozycje z pierwszej serii. Awans z dwunastego miejsca na trzecie zanotował natomiast Daniel Andre Tande. Ostatecznie dwunaste miejsce zajął Piotr Żyła, a piętnaste Kamil Stoch.

Wygrana Lindvika w Innsbrucku – wyniki

Wygrana Lindvika w Innsbrucku. Dawid Kubacki liderem TCS! Wyniki

Wyniki