Strona główna » Newsy » Kwalifikacje w Engelbergu odwołane!

Kwalifikacje w Engelbergu odwołane!

Kwalifikacje w Engelbergu odwołane!

Kwalifikacje w Engelbergu odwołane! Ze względu na wiatr, który utrudniał przeprowadzenie kwalifikacji, jury postanowiło je odwołać. Swoje skoki oddało zaledwie 17 zawodników. Konkurs rozpocznie się planowo o godzinie 15:00. W wyniku anulowanych kwalifikacji, w dzisiejszych zawodach zobaczymy aż 63 skoczków.

Kwalifikacje rozpoczęły się planowo o godzinie 13:30. Zmienny wiatr nie pozwolił ich jednak przeprowadzić. Ostatecznie po skokach 17 skoczków juty zadecydowało o ich odwołaniu. W anulowanej serii próbnej najlepszy wynik osiągnął Norweg Anders Haare. Oddał on skok na odległość 119 metrów.

Miejmy nadzieję, że dzisiejszy konkurs odbędzie się w równych, sprawiedliwych warunkach. Liczymy, że podobnie jak wczoraj o najwyższe lokaty powalczy Kamil Stoch. Życzymy też powodzenia pozostałym reprezentantom Polski.

Kwalifikacje w Engelbergu odwołane zostały podczas tego weekendu już po raz drugi. W piątek nie udało się przeprowadzić serii kwalifikacyjnej oraz treningów przed sobotnim konkursem indywidualnym, w którym najlepszy był Kamil Stoch. Ostatecznie odbyły się one wczoraj przed konkursem.