Strona główna » Aktualności » Kamil Stoch wygrywa w Engelbergu!

Kamil Stoch wygrywa w Engelbergu!

Kamil Stoch wygrywa w Engelbergu! Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał dziś po raz trzydziesty czwarty w karierze! Zwycięstwo uzyskał w wyniku skoków na odległość 138 m i 136 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Karl Geiger.

Kamil Stoch prowadził dzisiejszym konkursie już od pierwszej serii. Polak oddał w niej skok na odległość 138 metrów i prowadził z przewagą 4,5 punktu nad Stefanem Kraftem. Na trzecim miejscu natomiast znalazł się Karl Geiger. Poza Stochem do drugiej serii awansowało jeszcze trzech Polaków. Piotr Żyła był ósmy, następnie Dawid Kubacki szesnasty oraz trzydziesty Stefan Hula. Ponadto w konkursie zobaczyliśmy jeszcze dwóch Polaków. Ich start jednak zakończył się na pierwszej rundzie. Trzydziesty czwarty był Maciej Kot, a trzydziesty dziewiąty Klemens Murańka.

W serii finałowej Kamil Stoch skoczył 136 metrów. Pozwoliło mu to wygrać trzydziesty czwarty raz w karierze. Trzykrotny mistrz olimpijski pokonał ostatecznie Stefana Krafta o 1,7 punktu. Trzecie miejsce zajął Karl Geiger. Najlepszym z pozostałych Polaków okazał się Piotr Żyła, który był ósmy, następnie na dwudziestym drugim miejscu znalazł się Dawid Kubacki, a na dwudziestym piątym Stefan Hula.

Po dzisiejszym konkursie Kamil Stoch ma w klasyfikacji generalnej 246 punktów. Pozwoliło mu to na awans na piąte miejsce w całym cyklu Pucharu Świata. Liderem natomiast jest Stefan Kraft, który ma na koncie 356 punktów.
Niedzielny konkurs rozpocznie się o godzinie 15:00. Wcześniej, bo o 13:30 odbędą się kwalifikacje do niego.