Strona główna » Aktualności » PŚ w Engelbergu – kwalifikacje dla Krafta, trening dla Stocha

PŚ w Engelbergu – kwalifikacje dla Krafta, trening dla Stocha

PŚ w Engelbergu – kwalifikacje dla Krafta, trening dla Stocha. Na Gross-Titlis-Schanze Austriak uzyskał 138.5 metra. Drugie miejsce po skoku na odległość 137 zajął Kamil Stoch!

Wczorajszego dnia na Gross-Titlis-Schanze rządził wiatr. W związku tym, wczoraj żaden skoczek nie oddał skoku. Jury postanowiło przenieść skakanie na dziś. Zamiast dwóch serii treningowych odbyła się tylko jedna. Wystartowała o 13:30. Następnie godzinę później odbyły się kwalifikacje. Do ich startu zgłosiło 63 zawodników. W gronie tym zobaczyliśmy siedmiu Polaków.

Trening

Najlepszy w serii treningowej był Kamil Stoch! Reprezentant Polski na Gross-Titlis-Schanze oddał skok na odległość 138 metrów. Wyprzedził on Petera Prevca oraz Mariusa Lindvika. Szóste miejsce w treningu zajął Dawid Kubacki, a piętnaste Piotr Żyła. Następnie na dwudziestym ósmym miejscu znalazł się Maciej Kot, na trzydziestym czwartym Stefan Hula, na trzydziestym ósmym Jakub Wolny, a na pięćdziesiątym piątym Klemens Murańka.

PŚ w Engelbergu – kwalifikacje

Następnie, po treningu odbyły się kwalifikacje, które wygrał Stefan Kraft. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, a trzecie miejsce zajął Karl Geiger. Do dzisiejszego konkursu awansowało łącznie sześciu Polaków. Poza wspomnianym Stochem dokonał tego Dawid Kubacki, który zajął siódmą pozycję. Następnie osiemnaste miejsce zajął Piotr Żyła, dwudzieste ósme Maciej Kot, dwudzieste dziewiąte Stefan Hula, a trzydzieste ósme Klemens Murańka. W odróżnieniu od nich, sztuka awansu nie udała się Jakubowi Wolnemu. Kuba oddał skok na 108,5 m i niestety musi pożegnać się z konkursem.

Skocznia w Engelbergu jest szczęśliwym miejscem dla polskich skoczków. Nasi reprezentanci stawali tutaj wielokrotnie na podiach zawodów Pucharu Świata. Ponadto biało-czerwoni zwyciężyli tutaj trzykrotnie. Jako pierwszy tej sztuki dokonał Adam Małysz w 2001 roku. Następnie 21 grudnia 2013 doszło do historycznego wydarzenia, kiedy to konkurs wygrał Jan Ziobro. Tuż za nim znalazł się Kamil Stoch, a w pierwszej dziesiątce znalazło się czterech Polaków. Dzień później wygrał Stoch, a Ziobro zajął trzecie miejsce. Podczas zeszłorocznych zawodów, w pierwszym konkursie Piotr Żyła zajął drugie miejsce. Podczas drugiego konkursu powtórzył swój wyczyn, a do tego na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Na koniec przypominamy, że dzisiejszy konkurs zacznie się o 16:00. Natomiast w niedzielę najlepsi skoczkowie rozpoczną rywalizację o 15:00.