Strona główna » Aktualności » Yukiya Sato wygrywa w Sapporo

Yukiya Sato wygrywa w Sapporo

Yukiya Sato wygrywa w Sapporo. Japończyk okazał się najlepszy na Okurayamie (HS137) po skokach na odległość 137,5 m oraz 138,5 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, natomiast trzecie Dawid Kubacki.

Yukiya Sato wygrywa w Sapporo

Pierwsza seria

Podczas pierwszej serii najlepszy wynik osiągnął Ryoyu Kobayashi, który poszybował na odległość 141,5 m. Następnie na drugim miejsce plasował się Stefan Kraft (138 m) ze stratą 6,1 punktu do reprezentanta Japonii. Trzecią lokatę zajmował natomiast Dawid Kubacki (136 m). Czwartą pozycję zajmował lider Pucharu Świata – Karl Geiger (132 m), zaś piątą Piotr Żyła (132,5 m). Ponadto do drugiej serii awansował jeszcze jeden polski skoczek – Kamil Stoch, który po skoku na odległość 130 m został sklasyfikowany na dwudziestym pierwszym miejscu. Do drugiej serii nie awansowała jednak pozostała trójka naszych reprezentantów. Czterdziestą pierwszą pozycję zajął Aleksander Zniszczoł (109 m), czterdziestą piątą Andrzej Stękała (98 m), natomiast czterdziestą szóstą Klemens Murańka (98,5 m).

Druga seria

Yukiya Sato po swoim skoku na odległość 137,5 m wygrał sobotni konkurs, awansując z szóstej pozycji, którą zajmował po pierwszej serii. Drugą lokatę utrzymał Stefan Kraft (125 m). Dawid Kubacki zajął ostatecznie trzecią pozycję. W drugiej serii poleciał na 126 m. Lider po pierwszej serii – Ryoyu Kobayashi skoczył tylko 110 m i zakończył zawody na piętnastej lokacie.

Piotr Żyła po skoku na odległość 123,5 m spadł z piątego miejsca na ósme. Kamil Stoch natomiast zajął ostatecznie dwudziestą pierwszą lokatę, którą zajmował po pierwszej serii (115,5 m).

Na piątej pozycji konkurs ukończył Jan Hoerl, który w finałowej serii poleciał aż 141 metr. Jednak został on zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon i ostatecznie sklasyfikowany został na trzydziestym miejscu.

Yukiya Sato wygrywa w Sapporo – wyniki konkursu

Yukiya Sato wygrywa w Sapporo - wyniki konkursu