Strona główna » Aktualności » Piąte miejsce Macieja Kota w PK w Planicy

Piąte miejsce Macieja Kota w PK w Planicy

Piąte miejsce Macieja Kota w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Zawody na Bloudkovej Velikance (HS138) wygrał Austriak Stefan Huber. W konkursie punktowało trzech reprezentantów Polski.


Skocznie w Planicy, Fot. berkutschi.com

Podczas pierwszej serii najlepszy wynik osiągnął Anze Semenic, który oddał skok na odległość 135 m. Na drugim miejscu plasował się Jurij Tepes (133 m), natomiast na trzecim Stefan Hufer (131,5 m). Najlepszy z Polaków był Maciej Kot, który po skoku na 125 m plasował się na dziesiątej pozycji. Ponadto do drugiej serii awansowali osiemnasty Adam Niżnik (125 m) oraz dwudziesty trzeci Paweł Wąsek (126 m). W odróżnieniu od nich w finale nie zobaczyliśmy pozostałej trójki biało-czerwonych. Stefan Hula zajął trzydzieste szóste miejsce (120,5 m), Kacper Juroszek czterdzieste szóste (112,5 m), zaś Tomasz Pilch czterdzieste siódme (119 m).

W drugiej serii po skoku na 127,5 m najlepszy okazał się Stefan Huber. Drugą pozycję zajął Anze Semenic (118 m), natomiast trzecią Ziga Jelar (131,5 m). Maciej Kot tym razem skoczył 129,5 m i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Dwudziestą szóstą lokatę zajął Paweł Wąsek (121 m), a trzydziestą Adam Niżnik (116,5 m).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego obędzie się w niedzielę o godzinie 11:45.

Piąte miejsce Macieja Kota w PK w Planicy – wyniki

Piąte miejsce Macieja Kota w PK w Planicy - wyniki

W niedzielnym konkursie najlepszy był natomiast Anze Semenic. Drugą pozycję zajął Ziga Jelar, zaś trzecie Anders Haare. Najlepszym z Polaków, podobnie jak wczoraj był Maciej Kot. Tym razem zajął on dwudzieste drugie miejsce. Dwudziestą piątą pozycję zajął Kacper Juroszek, czterdziestą drugą Stefan Hula, czterdziestą szóstą Paweł Wąsek, pięćdziesiątą drugą Adam Niżnik, natomiast pięćdziesiątą trzecią Tomasz Pilch.