Strona główna » Aktualności » Trzech Polaków w czołowej szóstce PK w Bischofshofen!

Trzech Polaków w czołowej szóstce PK w Bischofshofen!

Trzech Polaków w czołowej szóstce sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen! Zmagania na skoczni im. Paula Ausserleitnera zdominowali jednak austriaccy skoczkowie. Zajęli oni wszystkie miejsca na podium, natomiast Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka uplasowali się tuż za nimi.

Trzech Polaków w czołowej szóstce PK w Bischofshofen!

Trzech Polaków w czołowej szóstce PK w Bischofshofen

Konkurs w Bischofshofen wygrał Clemens Leitner. Oddał on skoki na odległość 133 m oraz 135,5 m i wyprzedził Stefana Hubera oraz Clemensa Aignera. Czwarte miejsce zajął natomiast Aleksander Zniszczoł, piąty był Andrzej Stękała, a szósty Klemens Murańka. Poza nimi punktowało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Dwudziestą czwartą pozycję zajął Paweł Wąsek, a dwudziestą piątą Adam Niżnik. Do drugiej serii nie awansował jedynie Tomasz Pilch, którego sklasyfikowano na trzydziestym dziewiątym miejscu.

Niedzielny konkurs

Reprezentanci Austrii podobnie jak w sobotę, tak samo w niedzielę zdominowali rywalizację na skoczni w Bischofshofen. Konkurs znowu wygrał Clemens Aigner. Drugie miejsce zajął Clemens Leitner, trzecie Stefan Huber, natomiast czwarte Ulrich Wohlgenannt. Najlepszym z polskich skoczków był Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na jedenastej pozycji. Czternasty był Klemens Murańka, dwudziesty drugi Paweł Wąsek, natomiast dwudziesty siódmy Andrzej Stękała (zajmował on czwarte miejsc po pierwszej serii, jednak w drugiej trafił na najbardziej niekorzystne warunki i oddał najkrótszy skok wynoszący 114,5 m). Adam Niżnik został sklasyfikowany na trzydziestej siódmej pozycji, a Tomasz Pilch na czterdziestej drugiej.