Strona główna » Aktualności » Druga wygrana Geigera w Predazzo

Druga wygrana Geigera w Predazzo

Karl Geiger okazał się ponownie najlepszy w zawodach Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo (HS104). Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, natomiast trzecie Dawid Kubacki. Na czwartej pozycji dzisiejszy konkurs ukończyli ex aequo Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Wygrana Geigera w Predazzo

Kwalifikacje

Karl Geiger wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo (HS104). Do konkursu awansowało sześciu Polaków. Czwarty był Dawid Kubacki, piąty Piotr Żyła, zaś ósmy Kamil Stoch. Dwudzieste pierwsze miejsce zajął Stefan Hula był dwudziesty pierwszy, Maciej Kot trzydzieste pierwsze, natomiast czterdzieste drugie Jakub Wolny.

Pierwsza seria

Po pierwszej serii prowadził Stefan Kraft, który oddał skok na odległość 103,5 metra. Drugie miejsce zajmował Karl Geiger (107 m), natomiast trzecie Kamil Stoch. Czwarty po pierwszej był Dawid Kubacki, zaś siódmy Piotr Żyła. Stefan Hula uplasował się na dwudziestej piątej pozycji. Do drugiej serii nie awansowali jednak Jakub Wolny (trzydzieste trzecie miejsce) i Maciej Kot (trzydzieste szóste miejsce).

Druga seria

Konkurs ostatecznie wygrał Karl Geiger, który w drugiej serii skoczył 103,5 metra. Wyprzedził on Stefana Krafta (101 m) i Dawida Kubackiego (101 m). Na czwartej pozycji zawody ukończyli natomiast Kamil Stoch (100 m) i Piotr Żyła (104 m). Stefan Hula zakończył dzisiejsze zawody na dwudziestej ósmej lokacie.

Druga wygrana Geigera w Predazzo – Wyniki

Druga wygrana Geigera w Predazzo