Strona główna » Newsy » Świetny występ Rajdy w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Oberstdorfie

Świetny występ Rajdy w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Oberstdorfie

Świetny występ Rajdy w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Oberstdorfie (HS 137)! Polka zajęła w nich jedenaste miejsce. Do sobotniego konkursu awansował komplet trzech naszych reprezentantek. Najlepsza w kwalifikacjach była Nika Kriznar, natomiast na dwóch kolejnych miejscach znalazły się Chiara Hoelzl oraz Eva Pinkelnig.

Świetny występ Rajdy w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Oberstdorfie
Foto: www.instagram.com/kinga_rajda/

Treningi

Podczas pierwszego treningu najlepsza okazała się Austriaczka Chiara Hoelzl, która po skoku na odległość 128,5 m wyprzedziła swoją rodaczkę Evę Pinkelnig (124 m). Trzecia, natomiast była Lara Malsiner (132 m). Kinga Rajda była dwudziesta siódma (103 m), Joanna Szwab czterdziesta pierwsza (95 m), zaś Anna Twardosz czterdziesta druga(99 m).

W drugim treningu, podobnie jak w pierwszym najlepsze były Austriaczki. Tym razem jednak lepsza okazała się Eva Pinkelnig (131 m). Druga była Chiara Hoelzl (130,5 m), zaś trzecia Katharina Althaus (130 m). Tym razem Kinga Rajda była osiemnasta (108 m), natomiast Joanna Szwab i Anna Twardosz były ex aequo trzydzieste piąte.

Kwalifikacje

Kwalifikacje po skoku na odległość 128 m wygrała wygrała Słowenka Nika Kriznar. Na drugiej pozycji znalazła się Chiara Hoelzl (127,5 m), zaś na trzeciej Eva Pinkelnig (125,5 m). Bardzo wysoką jedenastą pozycję zajęła Kinga Rajda, która skoczyła 123 m. Trzydzieste szóste miejsce zajęła Joanna Szwab (101,5 m), natomiast czterdzieste Anna Twardosz.

Świetny występ Rajdy w kwalifikacjach – wyniki

wietny występ Rajdy w kwalifikacjach - wyniki