Strona główna » Newsy » Kwalifikacje w Sapporo – Kobayashi wygrywa, Kubacki w czołówce

Kwalifikacje w Sapporo – Kobayashi wygrywa, Kubacki w czołówce

Kwalifikacje w Sapporo wygrywa reprezentant Japonii Ryoyu Kobayashi. Wyprzedził on Stefana Krafta oraz Karla Geigera. Najlepszy z Polaków był natomiast Dawid Kubacki, który zajął piątą pozycję. Do konkursu awansował komplet, sześciu biało-czerwonych.

Kwalifikacje w Sapporo - Kobayashi wygrywa, Kubacki w czołówce

Przed dzisiejszymi kwalifikacjami odbyły się dwie serie treningowe. W pierwszym treningu po skoku na odległość 135,5 m najlepszy był Kamil Stoch, który wyprzedził Stefana Krafta oraz Michaela Hayboecka. W drugim treningu natomiast błysnął natomiast Dawid Kubacki (137 m). Drugie miejsce podczas tej serii skoków zajął Stefan Kraft, trzecie Timi Zajc, zaś czwarte Kamil Stoch.

Do piątkowych kwalifikacji zgłoszonych zostało pięćdziesięciu ośmiu zawodników, w tym gronie znalazło się sześciu reprezentantów Polski.

Najlepszy w serii kwalifikacyjnej był Ryoyu Kobayashi. Przedstawiciel gospodarzy oddał skok na odległość 132 metrów. Drugą pozycję zajął Stefan Kraft (132,5 m), natomiast trzecią Karl Geiger (124,5 m).

Polscy skoczkowie awansowali do sobotniego konkursu w komplecie. Piątą pozycję zajął najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 124,5 m. Następnie piętnaste miejsce zajął Piotr Żyła (120,5 m). Gorzej natomiast skoczyli pozostali reprezentanci Polski. Klemens Murańka uplasował się na trzydziestej dziewiątej pozycji (110 m), Kamil Stoch na czterdziestej drugiej (103 m), Aleksander Zniszczoł na czterdziestej siódmej (100 m), zaś Andrzej Stękała na czterdziestej dziewiątej (95,5 m).

Mimo, że do awansu do sobotniego konkursu wystarczyło osiągnąć odległość 93 m (taką osiągnął pięćdziesiąty Richard Freitag), to w konkursie nie zobaczymy Noriakiego Kasaiego. Prawie 48-letni reprezentant Japonii osiągnął odległość 84,5 m i zajął ostatnią, pięćdziesiątą piątą pozycję. Ponadto w kwalifikacjach zdyskwalifikowano trzech skoczków. Byli to: Hiroaki Watanabe, Daiki Ito oraz Rok Justin.

Kwalifikacje w Sapporo – wyniki

Kwalifikacje w Sapporo - wyniki