Strona główna » Newsy » Stefan Kraft wygrywa niedzielny konkurs w Kulm. Anulowana druga seria

Stefan Kraft wygrywa niedzielny konkurs w Kulm. Anulowana druga seria

Stefan Kraft wygrywa niedzielny konkurs na skoczni w Kulm (HS235). Austriak okazał się najlepszy po skoku na odległość 230 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Timi Zajc. Najlepszym z Polaków był natomiast Kamil Stoch, który zajął czwartą pozycję.

Stefan Kraft wygrywa niedzielny konkurs w Kulm. Anulowana druga seria

Pierwsza seria

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu prowadził Stefan Kraft. Poszybował on na odległość 232 m. Drugie miejsce zajmował Ryoyu Kobayashi (242,5 m), natomiast trzecie Timi Zajc (228,5 m). Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który plasował się na czwartej lokacie (232 m). Ponadto w czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden reprezentant Polski. Piotr Żyła został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu (223,5 m). Do drugiej serii awansowali także dwudziesty pierwszy Jakub Wolny (215 m) oraz dwudziesty ósmy Aleksander Zniszczoł (206 m). Niestety słabszą próbę zanotował dziś Dawid Kubacki. Po skoku na odległość 199 m zajął on ostatecznie trzydziestą drugą pozycję. Klemens Murańka zakończył natomiast konkurs na trzydziestym ósmym miejscu (201 m).

Anulowana druga seria

Druga seria została przerwana po skokach dwudziestu siedmiu zawodników. Jako ostatni swoją próbę oddał Kamil Stoch, który skoczył 159 m. W momencie przerwania konkursu plasował się on na dwudziestym trzecim miejscu. Na prowadzeniu w anulowanej serii był natomiast Robert Johansson, który poszybował na 225 m. Piotr Żyła po skoku na 201 m zajmował dwunastą lokatę, Jakub Wolny dziewiętnastą (205,5 m), a Aleksander Znisczoł dwudziestą szóstą (189,5 m).

Stefan Kraft wygrywa niedzielny konkurs w Kulm – wyniki

Stefan Kraft wygrywa niedzielny konkurs w Kulm. Anulowana druga seria