Strona główna » Newsy » Kwalifikacje w Bad Mitterndorf – Kobayashi najlepszy

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf – Kobayashi najlepszy

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf (HS235) padły łupem Ryoyu Kobayashiego. Reprezentant Japonii oddał skok na odległość 228,5 m. Drugą pozycję zajął Timi Zajc, natomiast trzecią jego rodak Anze Lanisek. W niedzielnym konkursie wystąpi sześciu biało-czerwonych.

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf - Kobayashi najlepszy

Kwalifikacje na skoczni Kulm wygrał Ryoyu Kobayashi, który poszybował na odległość 228,5 m. Drugi był Timi Zajc (223 m), zaś trzeci Anze Lanisek (225 m). Najlepszym z Polaków był natomiast Kamil Stoch, który uplasował się na siódmej pozycji. Poza nim w czołowej dziesiątce znalazł się także Jakub Wolny, który po skoku na odległość 223,5 m uplasował się na dziewiątej lokacie.
Do konkursu awansowało jeszcze czterech reprezentantów Polski. Piętnasty był Dawid Kubacki (212 m), dwudziesty piąty Piotr Żyła (208,5 m), trzydziesty dziewiąty Aleksander Zniszczoł (189,5 m), zaś czterdziesty Klemens Murańka (196,5 m). Niestety kwalifikacji nie przebrnął Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 184,5 m znalazł się czterdziestym trzecim miejscu.

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf – wyniki

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf - wyniki