Strona główna » Newsy » Ryoyu Kobayashi rozgoryczony decyzją krajowego związku

Ryoyu Kobayashi rozgoryczony decyzją krajowego związku

Ryoyu Kobayashi rozgoryczony decyzją krajowego związku1
Ryoyu Kobayashi nie chce pogodzić się z decyzją krajowego związku narciarskiego. Japońska federacja nie chce wyrazić zgody na udział najlepszego skoczka poprzedniego sezonu w Engelbergu. W Szwajcarii odbędą się dwa konkursy indywidualne – 21 i 22 grudnia. Ponadto Japonię mają wtedy reprezentować zawodnicy skaczący na co dzień w Pucharze Kontnentalnym. Kobayashi wyraził swoje rozczarowanie w mediach społecznościowych. 
Najlepszy skoczek sezonu 2018/2019 odpowiedział na Twitterze na wpis polskiego konta localSJresult. Nie ukrywał w nim rozgoryczenia, które wywołała decyzja japońskiej federacji. Następnie Japończyk usunął tego tweeta, jednak kibice zdążyli go zapisać.
Poniżej możecie zobaczyć tweeta japońskiego skoczka, wraz z wygenerowanym tłumaczeniem:
Ryoyu Kobayashi rozgoryczony decyzją krajowego związku

Zawody w Engelbergu będą ostatnimi konkursami przed Świętami Bożego Narodzenia (21 i 22 grudnia). Następnie, bo już tydzień po rywalizacji w Szwajcarii rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. 29 grudnia na skoczni Schattenbergschanze, w Oberstdorfie będzie miała początek 68 edycja cyklu. Obrońcą trofeum jest właśnie wspomniany wcześniej Ryoyu Kobayashi.