Strona główna » Aktualności » Lahti zorganizuje dodatkowy konkurs Pucharu Świata

Lahti zorganizuje dodatkowy konkurs Pucharu Świata

Lahti

Lahti będzie gospodarzem trzech konkursów Pucharu Świata w tym sezonie. W wyniku tego, że zaplanowany na 1 grudnia konkurs w Ruce się nie odbył, Lahti otrzymało dodatkowy dzień zawodów. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Musimy przypomnieć, że konkurs indywidualny, który miał się odbyć w niedzielę 1 grudnia, nie doszedł do skutku. Powodem tego, że sędziowie musieli odwołać konkurs były niekorzystne warunki. Przede wszystkim była to wina wiatru, którego prędkość znacznie przekraczała przyjęte normy bezpieczeństwa. Dlatego też przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej przyznali dodatkowy konkurs kolejnej fińskiej miejscowości.

Według nowego uaktualnionego kalendarza Pucharu Świata konkursy na skoczni Salpausselkä  odbędą się na w dniach 28.02.2020 do 2.03.2020. Pierwszego dnia, w piątek, zawodnicy staną na starcie konkursu indywidualnego. Następnie w sobotę, będziemy świadkami konkursu drużynowego. Na koniec, w niedzielę 2 marca, będziemy ponownie świadkami rywalizacji indywidualnej.

Przypomnijmy, że przez pewien czas spekulowano, że w miejsce odwołanego konkursu w Ruce, najlepszych skoczków świata zobaczymy w Zakopanem. Tak się jednak nie stało i na Wielkiej Krokwi zobaczymy dwa konkursy.