Strona główna » Newsy » Rekord Stocha w Sapporo

Rekord Stocha w Sapporo

Rekord Stocha w Sapporo! Podczas zeszłorocznego konkursu Pucharu Świata w Sapporo (HS137) Kamil Stoch poszybował na odległość 148,5 m.

Rekord Stocha w Sapporo

Kamil Stoch podczas zeszłorocznego konkursu Pucharu Świata na skoczni Okurayama (HS137) w japońskim Sapporo oddał rekordowy skok na odległość 148,5 m. Dokonał tego 26 stycznia 2019 i pobił aż o 4,5 m należący wcześniej do Stefana Krafta i Macieja Kota rekord skoczni. W trakcie ubiegłorocznych zawodów, na skoczni, na wyspie Hokkaido dwukrotnie najlepszy okazał się Stefan Kraft. Podczas pierwszych zawodów drugie miejsce po rekordowym skoku zajął Kamil Stoch, zaś trzecie Robert Johansson. Drugiego dnia japońskiej rywalizacji podium uzupełnili natomiast drugi Timi Zajc oraz trzeci Ryoyu Kobayashi.

Rekord Stocha w Sapporo – zobacz wyczyn Polaka

W sezonie 2019/2020 Polskę w Sapporo reprezentować będzie trzech skoczków z kadry A czyli Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Natomiast w miejsce pozostałych zawodników z ekipy Michala Doleżala wystartują zawodnicy z kadry B. Po zeszłotygodniowym sukcesie w Pucharze Kontynentalnym, który również odbywał się w Sapporo, szansę występu w PŚ otrzyma Klemens Murańka. Warto przypomnieć, że w poprzednią sobotę przegrał on tylko z Clemensem Leitnerem z Austrii. W niedzielę natomiast okazał się bezkonkurencyjny. Ponadto w japońskich konkursach zobaczymy też Andrzeja Stękałę oraz Aleksandra Zniszczoła.