Strona główna » Newsy » Japońscy kibice świętowali wygraną Murańki

Japońscy kibice świętowali wygraną Murańki

Japońscy kibice nie kryli radości po wygranej Klemensa Murańki w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Reprezentant Polski okazał się bezkonkurencyjny po skokach na odległość 138 m oraz 133 m. Dzień wcześniej natomiast uplasował się na drugiej pozycji.

Japońscy kibice świętowali wygraną Murańki
Klemens Murańka z japońskimi kibicami, Źródło: Instagram.com Michał Górny (www.instagram.com/majkelg84/)

Grupa kibiców “Sapporo Noise Team” oszalała na punkcie Klemensa Murańki. Po niedzielnej dekoracji skoczek podszedł w stronę kibiców. Oni natomiast zaczęli głośno skandować “Murańka, Murańka, Murańka! Number one!”. Całą sytuację nagrał i opublikował zaś Michał Górny (fizjoterapeuta kadry B). Film można znaleźć na jego koncie, na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Górny (@majkelg84)

Jak widzimy “Cesarz Klemens ze swoim ludem” bawił się bardzo dobrze! W wyniku bardzo dobrych startów w zeszły weekend, Klemens Murańka otrzymał szansę występu w najbliższych zawodach Pucharu Świata. Klemens pozostanie więc w Japonii, ponieważ w dniach 1-2 lutego najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować właśnie w Sapporo. Poza Murańką Polskę na Okurayamie (HS137) będą reprezentować także Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł.

1 lutego, w sobotę, o 8:30 polskiego czasu odbędzie się pierwszy konkurs w Sapporo. Dzień później zawodnicy rozpoczną rywalizację natomiast o 2:00.

Ciekawe czy w przyszły weekend japońscy kibice będą mieć znów okazję do skandowania nazwiska polskiego skoczka?