Strona główna » Aktualności » PŚ w Klingenthal – Ryoyu Kobayashi najlepszy na treningach

PŚ w Klingenthal – Ryoyu Kobayashi najlepszy na treningach

PŚ w Klingenthal - Ryoyu Kobayashi najlepszy na treningach

Ryoyu Kobayashi był najlepszy w obu piątkowych treningach przed kwalifikacjami do niedzielnych zawodów indywidualnych Pucharu Świata, na skoczni w w Klingenthal. W piątkowe popołudnie na Vogtland Arenie panują trudne warunki pogodowe. Tak samo jak w poprzednich zmagań, tak i dziś mamy do czynienia ze zmiennym wiatrem. Ponadto na skoczni pada śnieg.


Pierwszy trening padł łupem Ryoyu Kobayashiego. Zdobywca kryształowej kuli z poprzedniego sezonu skoczył 139 metrów. Tuż za nim uplasował się Philipp Aschenwald, a trzecie miejsce zajął Anze Semenic. Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, to najlepszym z nich był Dawid Kubacki, który zajął trzynaste miejsce, skacząc 124 metry. Następnym biało-czerwonym był Piotr Żyła, który uplasował się na piętnastej pozycji. Następnie na trzydziestym miejscu mamy Stefana Hulę, na trzydziestym trzecim Macieja Kota, na trzydziestym piątym Jakuba Wolnego i na czterdziestym trzecim Klemensa Murańkę. Zdecydowanie najgorzej z biało czerwonych wypadł Kamil Stoch. Nasz najlepszy skoczek uplasował się na pięćdziesiątym czwartym miejscu, w wyniku skoku na odległość 113,5 metra. Dobrze tego treningu nie zapamięta Daniel Andre Tande. Lider Pucharu Świata doznał wyraźnie kulał po swoim skoku.

Podczas drugiego treningu w Klingenthal czekały nas kolejne złe informacje. Niestety w tej serii treningowej byliśmy świadkami upadku Heung-Chul Choia.

Tą serię treningową po raz kolejny wygrał Ryoyu Kobayashi. Wyprzedził on Stefana Krafta i Philippa Aschenwalda. Tym razem większość reprezentantów Polski uplasowała się blisko siebie. Najlepszym z biało czerwonych był Piotr Żyła. Zajął on osiemnaste miejsce. Dziewiętnasty był Kamil Stoch, dwudziesty pierwszy Jakub Wolny, a dwudziesty Dawid Kubacki. Stefan Hula zajął trzydzieste pierwsze miejsce, Klemens Murańka trzydzieste szóste.