Strona główna » Aktualności » Kraft wygrywa kwalifikacje w Klingenthal

Kraft wygrywa kwalifikacje w Klingenthal

Kraft wygrywa kwalifikacje w Klingenthal

Kraft wygrywa kwalifikacje w Klingenthal. Austriak okazał się najlepszy w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Klingenthal. Na skoczni Vogtland Arena uzyskał on 129,5 metrów. Tuż za Stefanem Kraftem uplasował się reprezentant Niemiec – Karl Geiger. Miłym akcentem dla nas jest trzecie miejsce Piotra Żyły, które osiągnął w wyniku skoku na odległość 135,5 metra.

Do niedzielnych zawodów awansowało sześciu reprezentantów. Oprócz wspomnianego wcześniej Żyły sztuka ta udała się również Dawidowi Kubackiemu (siódme miejsce) i Kamilowi Stochowi (dziewiętnaste miejsce). Ponadto trzydzieste pierwsze miejsce zajął Maciej Kot, trzydzieste ósme Jakub Wolny, a pięćdziesiąte Klemens Murańka. W odróżnieniu od wspomnianej szóstki, sztuka awansu do konkursu nie udała się Stefanowi Huli. Do awansu zabrakło niewiele, ponieważ zajął on pięćdziesiąte drugie miejsce.

Jutro będziemy świadkami konkursu drużynowego. Rozpocznie się on o godzinie 16:00. Na jego starcie zobaczymy dziewięć zespołów, w tym Polskę. Biało-czerwoni wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Poniżej zobaczysz skrócone wyniki piątkowych kwalifikacji.

 Kraft wygrywa kwalifikacje w Klingenthal: