Strona główna » Newsy » Polki zadebiutują w konkursie drużynowym Pucharu Świata!

Polki zadebiutują w konkursie drużynowym Pucharu Świata!

Polki zadebiutują w konkursie drużynowym Pucharu Świata! Nasze skoczkinie w składzie: Kinga Rajda, Joanna Szwab, Anna Twardosz oraz Nicole Konderla zadebiutują wystąpią w zawodach drużynowych w japońskim Zao (HS102).

Polki zadebiutują w konkursie drużynowym Pucharu Świata!
Źródło: www.instagram.com/lukaszkruczek.official

Zawody Pucharu Świata w Zao będą kolejnymi, po Sapporo rozgrywanymi w Japonii. Do Kingi Rajdy, Joanny Szwab oraz Anny Twardosz, które startowały w Sapporo dołączy Nicole Konderla. W wyniku tego nasze skoczkinie po raz pierwszy w historii wystąpią w zawodach drużynowych PŚ, które są zaplanowane na sobotę. Ponadto w piątek i w niedzielę odbędą się konkursy indywidualne. Poza Polkami w rywalizacji zespołów zobaczymy jeszcze Włochy, Rosję, Słowenię, Niemcy, Japonię, Norwegię oraz Austrię. Oznacza to, że nasza reprezentacja będzie miała zapewniony udział w drugiej serii tych zawodów.

Przypomnijmy też, że podczas konkursu na Okurayamie (HS137), w zeszłą sobotę Kinga Rajda osiągnęła swój najlepszy wynik w karierze w konkursie PŚ, kiedy zajęła dwudzieste pierwsze miejsce.

Polki zadebiutują w konkursie drużynowym Pucharu Świata – terminarz zawodów

W Zao zaplanowane są trzy konkursy. W czwartek najlepsze skoczkinie świata wystąpią w treningach (8:00) oraz kwalifikacjach (9:30) do piątkowego konkursu indywidualnego. Następnie w piątek o godzinie 9:00 rozpoczną się wspomniane już zawody indywidualne. Wcześniej, bo o godzinie 8:00 odbędzie się seria próbna. O tej samej porze zawodniczki będą rywalizowały w sobotę. W niedzielę natomiast o 6:45 odbędą się kwalifikacje. Później o godzinie 8:00 wystartuje pierwsza seria konkursu indywidualnego.