Strona główna » Aktualności » Życiowy wynik Kingi Rajdy w Pucharze Świata!

Życiowy wynik Kingi Rajdy w Pucharze Świata!

Życiowy wynik Kingi Rajdy w Pucharze Świata! Reprezentantka Polski w konkursie na Okurayamie (HS137) uplasowała się na dwudziestym pierwszym miejscu, co jest najlepszym wynikiem w historii polskich kobiecych skoków w zawodach PŚ.

Życiowy wynik Kingi Rajdy w Pucharze Świata!
Foto: www.instagram.com/kinga_rajda/

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Sapporo, po skokach na odległość 131 m i 135 m, wygrała Marita Kramer z Austrii. Drugie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Maren Lundby, natomiast trzecie kolejna Austriaczka – Eva Pinkelnig.

Kinga Rajda po skokach na odległość 109,5 m i 113,5 m zajęła dwudziestą drugą lokatę. Po dyskwalifikacji Iriny Awwakumowej uplasowała się jednak na dwudziestym pierwszym miejscu. Dzisiejszy wynik dziewiętnastoletniej Polki jest najlepszym w historii występów polskich skoczkiń w Pucharze Świata. Ponadto w konkursie wystąpiła jeszcze jedna reprezentantka Polski – Anna Twardosz, która zajęła trzydziestą drugą pozycję. Niestety w kwalifikacjach odpadła Joanna Szwab.

Życiowy wynik Kingi Rajdy w Pucharze Świata – wyniki konkursu:

Życiowy wynik Kingi Rajdy w Pucharze Świata - wyniki konkursu

Niedzielny konkurs

W niedzielę na skoczni Okurayama (HS137) w Sapporo po skokach na odległość 135,5 m oraz 130 m triumfowała reprezentantka Austrii Eva Pinkelnig. Było to jej pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce podobnie jak w sobotę zajęła Maren Lundby, trzecia natomiast była Daniela Iraschko-Stolz.

Kinga Rajda w niedzielnych zmaganiach zajęła dwudziestą czwartą pozycję. W pierwszej serii oddała ona skok na 110,5 m, zaś w drugiej 103 m. Reprezentantka Polski oddała bardzo dobry skok w kwalifikacjach do tego konkursu. Skoczyła w nich 125 m, co pozwoliło jej zająć jedenastą lokatę. Na pierwszej serii rywalizację zakończyła Anna Twardosz, która uplasowała się na trzydziestym siódmym miejscu, natomiast Joanna Szwab odpadła w kwalifikacjach (czterdzieste pierwsze miejsce).