Strona główna » Newsy » Odwołane treningi w Willingen. Nowy plan zawodów

Odwołane treningi w Willingen. Nowy plan zawodów

W wyniku zbyt silnego wiatru zostały odwołane treningi w Willingen. Na Muehlenkopfschanze (HS145), podczas jedynej dziś serii treningowej skoki oddało zaledwie trzydziestu sześciu skoczków.

Odwołane treningi w Willingen. Nowy plan zawodów

Dzisiejszy trening rozpoczął się o godzinie 13:00. Był on jednak wielokrotnie przerywany. Ostatecznie jury o 17:20 poinformowało, że dziś skakania więcej nie będzie. Według nowego planu jutro o godzinie 14:00 ma się rozpocząć jedna seria treningowa. Następnie o 15:00 mają odbyć się kwalifikacje. Sam konkurs zaś ma mieć swój początek o 16:00. W niedzielę natomiast zawody mają rozpocząć się o 10:15.

W gronie skoczków, którym udało się dziś oddać swe próby, najlepiej poradził sobie Anze Semenic, który skoczył 141,5 m. Najdalszy skok treningu oddał jednak skaczący jako pierwszy Ziga Jelar ze Słowenii. Spośród czwórki reprezentantów Polski, którzy oddali skoki, najlepiej poradził sobie Jakub Wolny (125,5 m). Andrzej Stękała i Klemens Murańka wylądowali na 116 metrze. Aleksander Zniszczoł skoczył natomiast 119 m.