Strona główna » Aktualności » LGP w Courchevel – Jakub Wolny trzeci na pierwszym treningu

LGP w Courchevel – Jakub Wolny trzeci na pierwszym treningu

Stefan Kraft okazał się najlepszy w pierwszym treningu przed sobotnim, wieczornym konkursem Letniego Grand Prix w Courchevel. Drugie miejsce zajął jego rodak Jan Hoerl, natomiast trzecie reprezentant Polski – Jakub Wolny.

Pierwszy trening w Courchevel dla Krafta

Skrócone wyniki pierwszego treningu:

Jakub Wolny trzeci na pierwszym treningu LGP w Courchevel
Fot. berkutschi.com

Stefan Kraft wygrał pierwszy poranny trening na skoczni Tremplin au Praz (HS135) po skoku na odległość 127,5 m. Drugi Jan Hoerl poszybował na odległość 129 m, a trzeci Jakub Wolny 128,5 m. Tuż za podium uplasował się Gregor Deschwanden. Następnie na dwóch kolejnych lokatach znaleźli się dwaj Słoweńcy: piąty Anze Lanisek oraz szósty Tilen Bartol. Za nimi natomiast znaleźli się Rosjanie Danił Sadrejew oraz Michaił Nazarow. Pierwszą dziesiątkę zamknął niemiecki duet – dziewiąty Martin Hamann i dziesiąty Constantin Schmid. Na jedenastej pozycji uplasował się Maciej Kot, na trzynastej Stefan Hula, natomiast na szesnastej Klemens Murańka. Paweł Wąsek był dwudziesty dziewiąty, a Andrzej Stękała czterdziesty. Skoki narciarskie na żywo – tu znajdą się relacje live z drugiego treningu, prologu oraz konkursu indywidualnego w Courchevel.

Austriacy najlepsi również w drugim treningu

LGP w Courchevel - Kraft najlepszy w drugim treningu
Fot. berkutschi.com

Podczas drugiego treningu po raz kolejny najlepsi okazali się Stefan Kraft oraz Jan Hoerl. Tym razem trzeci był Anze Lanisek. Najlepszy z Polaków – Jakub Wolny uplasował się na szóstej lokacie. Klemens Murańka był dziesiąty, Maciej Kot jedenasty, Stefan Hula dwudziesty szósty, a Paweł Wąsek oraz Andrzej Stękała zostali sklasyfikowani na czterdziestej pozycji.