Strona główna » Aktualności » Granerud wygrywa niedzielny konkurs w Niżnym Tagile, Żyła najlepszym z Polaków

Granerud wygrywa niedzielny konkurs w Niżnym Tagile, Żyła najlepszym z Polaków

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Najlepszym z reprezentantów Polski był Piotr Żyła, który zakończył zawody na szesnastym miejscu.

Po pierwszej serii na prowadzeniu był Halvor Egner Granerud, który oddał skok na odległość 134,5 m i wyprzedzał o 5,5 pkt Jana Hoerla. Na trzecim miejscu sklasyfikowany był zwycięzca z soboty, Karl Geiger. Czwarty był Daniel Huber, piąty Cene Prevc, a szósty Killian Peier. W dziesiątce znaleźli się jeszcze Markus Eisenbichler, Yukiya Sato, Timi Zajc oraz Anze Lanisek. W drugiej serii znalazło się dwóch polskich skoczków. 24. na półmetku był Piotr Żyła, a 27. Andrzej Stękała. Kamil Stoch zakończył konkurs na 33. miejscu, Dawid Kubacki na 35., a Jakub Wolny na 44. pozycji.

Ostatecznie najlepszy w niedzielę okazał się Granderud. Za nim uplasowali się Karl Geiger i Stefan Kraft. Tuż za podium znaleźli się dwaj Słoweńcy – Timi Zajc oraz Cene Prevc. Szósty był Killian Peier. Dalej natomiast uplasowali się Anze Lanisek, Markus Eisenbichler, Johann Andre Forfang oraz Stephan Leyhe. Piotr Żyła był dziś szesnasty, natomiast Andrzej Stękała trzydziesty.