Strona główna » Newsy » Wiatr rządzi w Engelbergu! Skakania dziś nie będzie!

Wiatr rządzi w Engelbergu! Skakania dziś nie będzie!

Wiatr rządzi w Engelbergu! Niestety treningi i kwalifikacje, które były zaplanowane na dzisiejszy dzień zostały odwołane i przeniesione na jutrzejszy dzień. Ostatecznie dzisiejsze serie skoków odbędą się jutro przed konkursem indywidualnym.

Wiatr rządzi w Engelbergu! Skakania dziś nie będzie!

Jury, które spotkało się w piątek o 15:30 zdecydowało, że należy odwołać dzisiejsze skakanie. Jutrzejszy konkurs ma rozpocząć się bez zmian o godzinie 16:00. Przed nim, o godzinie 13:30 odbędzie się jedna seria treningowa (zamiast dwóch). Następnie, o 14:30 zawodnicy zmierzą się w kwalifikacjach.

Do jutrzejszych treningów i kwalifikacji zgłosiło się 63 zawodników. Na starcie zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Jako pierwszy z biało-czerwonych wystartuje Klemens Murańka (wystartuje jako dwudziesty dziewiąty zawodnik). Następnie zobaczymy Stefana Hulę (nr 34), Jakuba Wolnego (nr 36), Macieja Kota (nr 38), Piotra Żyłę (nr 46) oraz Dawida Kubackiego (nr 56). Ostatnim polskim skoczkiem będzie Kamil Stoch, który wystartuje z nr 57.

Wiatr rządzi w Engelbergu – nowy plan weekendu

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o 16:00. Wcześniej, bo o 14:30 wystartują kwalifikacje. Niedzielna rywalizacja zostanie poprzedzona kwalifikacjami (o 13:30). Następnie o 15:00 najlepsi skoczkowie świata rozpoczną ostatnią przedświąteczną rywalizację. Już tydzień po Engelbergu czeka nas start Turnieju Czterech skoczni (29 grudnia). Wcześniej, bo w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli obejrzeć rywalizację najlepszych polskich zawodników, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Wiśle.