Strona główna » Newsy » Stefan Kraft najlepszy w Rasnovie

Stefan Kraft najlepszy w Rasnovie

Stefan Kraft najlepszy w Rasnovie (HS97). Drugie miejsce zajął Karl Geiger, natomiast trzecie zajął Constantin Schmid. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który był czwarty.

Stefan Kraft najlepszy w Rasnovie

Pierwsza seria

Po pierwszej serii sobotniego konkursu w Rasnovie prowadził Austriak Stefan Kraft, po skoku na odległość 103 m. Na drugiej pozycji znajdował się Karl Geiger (99,5 m), natomiast na trzeciej Constantin Schmid (103 m). Do drugiej serii awansowało pięciu reprezentantów Polski. Najlepszym z nich był Dawid Kubacki, który zajmował dziewiątą lokatę. Siedemnaste miejsce zajmował Kamil Stoch (92 m), dwudziesty drugi był Klemens Murańka (94 m), dwudziesty trzeci Piotr Żyła (92 m), zaś dwudziesty czwarty Aleksander Zniszczoł (94 m). Do drugiej serii nie awansowali natomiast Paweł Wąsek, który ukończył konkurs na trzydziestej czwartek pozycji oraz Jakub Wolny (trzydziesta siódma lokata).

Druga seria

Ostatecznie zwycięzcą drugiego konkursu indywidualnego na skoczni Trambulina Valea Carbunarii najlepszy był Stefan Kraft, który w drugiej serii sobotniego konkursu skoczył na odległość 97.5 m. Drugie miejsce utrzymał Karl Geiger (99,5 m), a trzecie Constantin Schmid (95,5 m). Duży awans zanotowali dwaj najlepsi polscy skoczkowie. Dawid Kubacki po skoku na odległość 100 m skończył konkurs na czwartej lokacie, a Kamil Stoch na dziewiątej (98,5 m). Piotr Żyła był dwudziesty pierwszy, Aleksander Zniszczoł dwudziesty czwarty, a Klemens Murańka dwudziesty siódmy.

Stefan Kraft najlepszy w Rasnovie – wyniki konkursu

Stefan Kraft najlepszy w Rasnovie - wyniki konkursu