Strona główna » Newsy » Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Zakopanem

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Zakopanem

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi zobaczymy najlepszych skoczków świata w akcji. W sobotę zmierzą się oni w konkursie drużynowym, natomiast w niedzielę w rywalizacji indywidualnej. Poniżej zobaczysz w jakich składach do stolicy polskich Tatr przyjechały poszczególne reprezentacje.

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Zakopanem
Wielka Krokiew, Foto: zakopane.cos.pl

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Zakopanem – Norwegia

W składzie Norwegii na zawody PŚ na Wielkiej Krokwi znaleźli się prawie Ci sami skoczkowie, którzy występowali w Titisee-Neustadt. W odróżnieniu do niemieckich konkursów nastąpiła jednak jedna zmiana. Anders Haare nie pojawi się w Zakopanem. Zamiast niego zobaczymy natomiast powracającego do startów zawodach najwyższej rangi Robina Pedersena. Ponadto w ekipie Norwegii znajdą się Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Robert Johansson oraz Andreas Granerud Buskum.

Finlandia

Reprezentację Finlandii reprezentować będą zaś Antti Aalto oraz Jarkko Maatta.

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Zakopanem - Finlandia
Foto: www.facebook.com/sjteamfin

Terminarz zawodów PŚ w Zakopanem

Zawodnicy przystąpią do rywalizacji na Wielkiej Krokwi w najbliższy piątek – 24 stycznia. Najpierw o godzinie 16:00 wystąpią w treningach, a następnie o 18:00 wezmą udział w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę zawodników zobaczymy o 15:00, gdzie wystartują w serii próbnej przed konkursem drużynowym. Sama rywalizacja zespołowa odbędzie się natomiast o 16:15. Niedzielny konkurs indywidualny zaplanowano zaś na 16:00. Wcześniej, przeprowadzona zostanie seria próbna. Podobnie jak w sobotę rozpocznie się ona o 15:00.

Źródło: skiforbundet.no, www.facebook.com/sjteamfin