Strona główna » Newsy » Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Sapporo

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Sapporo

Znamy składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Sapporo. Swoje składy ogłosiły kadry Austrii, Niemiec, Słowenii oraz Finlandii.

Wcześniej poznaliśmy już skład reprezentacji Polski oraz kadrę Japonii.
Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Sapporo
Okurayama, Foto: berkutschi.com

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Sapporo – Austria

W składzie reprezentacji Austrii zobaczymy drugiego w klasyfikacji klasyfikacji generalnej PŚ Stefana Krafta. Ponadto w Sapporo zobaczymy również Daniela Hubera, Gregora Schlierenzauera, Jana Hoerla oraz Michaela Hayboecka. Na Okurayamie nie pojawi się natomiast ósmy w Pucharze Świata 2019/2020 Philipp Aschenwald. Jego miejsce zajmie zaś debiutujący w zawodach najwyższej rangi Marco Woergoetter. Jest on indywidualnym i drużynowym młodzieżowym mistrzem olimpijskim ze skoczni w Premanon.

Niemcy

Niemcy wystąpią zaś w tym składzie, co w Zakopanem. W kadrze Stefana Horngachera znaleźli się więc: lider PŚ Karl Geiger, Stephan Leyhe, Constantin Schmid, Pius Paschke, Markus Eisenbichler oraz Richard Freitag.

Składy zagranicznych reprezentacji na Puchar Świata w Sapporo – Słowenia

Do słoweńskiej kadry na japońskie zawody powołani zostali trzej bracia Prevc, a więc Peter, Domen i Cene. Ponadto zobaczymy Anze Laniska, Timiego Zajca, oraz Roka Justina.

Finlandia

Jedynym Finem, który wystartuje w Sapporo będzie Antti Aalto.

Terminarz

31 stycznia w piątek o godzinie 8:30 polskiego czasu odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu. Dzień później o tej samej porze odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny. W niedzielę o 2:00 rozpoczną się natomiast kolejne zawody.

Źródło: OSV, ARD, Siol.net, facebook.com/sjteamfin/