Strona główna » Aktualności » Siedmioosobowa kadra Polski na PŚ w Willingen

Siedmioosobowa kadra Polski na PŚ w Willingen

Siedmioosobowa kadra Polski na PŚ w Willingen. Trener Michal Dolezal podał skład reprezentacji polskich skoczków na zbliżające się konkursy w Niemczech. W Willingen zobaczymy tych samych zawodników, którzy startowali w Sapporo. Ponadto dołączy do nich Jakub Wolny.

Dodatkowe siódme miejsce w Pucharze Świata dla biało-czerwonych wywalczył Klemens Murańka. Podczas zeszłotygodniowej rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym w Sapporo uplasował się on najpierw na drugiej pozycji, a następnie wygrał konkurs.
W Willingen Polskę reprezentować będą: Dawid Kubacki, Kamil Stoch Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. Na skoczni Mühlenkopfschanze zabraknie natomiast Stefana Huli oraz Macieja Kota, którzy w ten weekend skakali w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy.

Konkursy w Willingen odbędą się w sobotę ósmego lutego oraz niedzielę dziewiątego lutego. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia rywalizacja rozpocznie się o godzinie 16:00. Wcześniej, w piątek przeprowadzone zostaną kwalifikacje (18:00). Skoki z dwóch konkursów oraz piątkowych kwalifikacji będą składać się na wyniki w klasyfikacji generalnej turnieju Willingen Five.
Źródło: twitter.com/SkaczemyPL