Strona główna » Aktualności » Seria Dawida Kubackiego

Seria Dawida Kubackiego

Seria Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski stawał na podium w dziesięciu kolejnych konkursach Pucharu Świata! Swoją serię zakończył podczas niedzielnego konkursu w Sapporo, w którym zajął szóstą pozycję.

Seria Dawida Kubackiego

W całej historii Pucharu Świata lepszą serię mieli tylko Janne Ahonen – trzynaście miejsc na podium z rzędu oraz Peter Prevc – dwanaście.

Dawid Kubacki rozpoczął swoją dobrą passę podczas pierwszego konkursu 68. Turniej Czterech Skoczni. Najpierw zajął on trzecią pozycję w Oberstdorfie. W Garmisch-Partenkirchen ponownie znalazł się na najniższym stopniu podium. Następnie w austriackiej części cyklu zajął drugie miejsce w Innsbrucku oraz wygrał w Bischofshofen. Później dwukrotnie plasował się na trzeciej lokacie podczas konkursów PŚ w Predazzo. Następnie przyszła kolej na Titisee-Neustadt. W Niemczech natomiast Kubacki był dwukrotnie bezkonkurencyjny. Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem Dawid Kubacki znalazł się na najniższym stopniu podium. Na koniec powtórzył ten wyczyn w pierwszym konkursie w Sapporo.