Strona główna » Aktualności » Schlierenzauer mistrzem Austrii na normalnej skoczni. Kraft bez medalu!

Schlierenzauer mistrzem Austrii na normalnej skoczni. Kraft bez medalu!

Gregor Schlierenzauer okazał się najlepszy podczas rozgrywanych dziś mistrzostw Austrii w skokach narciarskich, na obiekcie Erzberg Arena (HS109), w Eisenerz. Podium uzupełnili Markus Schiffner oraz Jan Hoerl. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się natomiast Daniela Iraschko-Stolz.

Dzisiejsze zawody w Eisenerz zostały opóźnione przez opady śniegu. Ostatecznie rywalizację udało się przeprowadzić w późniejszych godzinach. Wśród mężczyzn najlepiej poradził sobie Gregor Schlierenzauer. Okazał się on najlepszy po skokach na odległość 107 m i 108,5 m. Drugie miejsce zajął Markus Schiffner (105,5 m oraz 104,5 m), a trzecie Jan Hoerl (104 m i 103 m). Dopiero jedenastą pozycję zajął Stefan Kraft (101,5 m oraz 98,5 m). W rywalizacji kobiecej najlepsza była natomiast Daniela Iraschko-Stolz, a na kolejnych miejscach uplasowały się Eva Pinkelnig oraz Sophie Sorschag.