Strona główna » Newsy » Raw Air w Oslo – dziewięć zespołów na starcie konkursu drużynowego

Raw Air w Oslo – dziewięć zespołów na starcie konkursu drużynowego

W sobotnim konkursie drużynowym Raw Air w Oslo zobaczymy dziewięć ekip. W odróżnieniu od poprzednich drużynówek, w składzie reprezentacji Polski zobaczymy Macieja Kota, w miejsce Jakuba Wolnego.

Raw Air w Oslo - dziewięć zespołów na starcie konkursu drużynowego

Fot. twitter.com/fisskijumping

Podczas sobotniego konkursu drużynowego na skoczni Holmenkollbakken (HS134) wystąpi dziewięć zespołów. W rywalizacji wezmą udział reprezentacje Rosji, Czech, Szwajcarii, Japonii, Słowenii, Polski, Norwegii, Niemiec oraz Austrii.

Raw Air w Oslo – składy ekip

W składzie Rosji wystąpią dziś Evgeniy Klimov, Mikhail Nazarov, Denis Kornilov oraz Roman Sergeevich Trofimov. Cestmir Kozisek, Vojtech Stursa, Filip Sakala i Roman Koudelka to ekipa Czech, natomiast Killian Peier, Andreas Schuler, Gregor Deschwanden i Simon Ammann będą reprezentować Szwajcarię. Z kolei w reprezentacji Japonii rywalizować będą Keiichi Sato, Junshiro Kobayashi, Yukiya Sato oraz Ryoyu Kobayashi. W składzie Słoweńców wystąpią zaś Ziga Jelar, Timi Zajc, Anze Lanisek, Peter Prevc. Do jednej zmiany doszło w reprezentacji Polski. W naszym zespole zobaczymy dziś Piotra Żyłę, Macieja Kota, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Maciej Kot zajmie miejsca występującego ostatnio w konkursach drużynowych Jakuba Wolnego. Na koniec zostają trzy drużyny, które możemy zaliczyć do faworytów dzisiejszej kwalifikacji – Norwegia (Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Daniel Andre Tande, Marius Lindvik), Niemcy (Constantin Schmid, Pius Paschke, Stephan Leyhe, Karl Geiger) oraz Austria (Michael Hayboeck, Daniel Huber, Gregor Schlierenzauer, Stefan Kraft).

Fot. twitter.com/SkaczemyPL

Raw Air w Oslo – o której godzinie rozpocznie się konkurs?

Skoczkowie pojawią się w sobotę na skoczni o 14:00 – rozpocznie się wtedy seria próbna. Następnie o godzinie 15:15 zawodnicy wystartują w konkursie drużynowym. Z kolei początek niedzielnego konkursu indywidualnego zaplanowano na 14:30. Wcześniej, bo o 13:15 odbędzie się seria próbna.