Strona główna » Newsy » PŚ w Klingenthal – Ryoyu Kobayashi wygrywa niedzielny konkurs

PŚ w Klingenthal – Ryoyu Kobayashi wygrywa niedzielny konkurs

PŚ w Klingenthal padł łupem Ryoyu Kobayashiego. Reprezentant Japonii nie dał szans rywalom. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Marius Lindvik.

PŚ w Klingenthal - Ryoyu Kobayashi wygrywa niedzielny konkurs

Dzisiejszy konkurs poprzedzony był serią próbną. Najlepszy wynik podczas jej trwania uzyskał Słoweniec Semenic. Najlepsze wyniki z reprezentantów Polski uzyskali Dawid Kubacki (czwarte miejsce) oraz Piotr Żyła (piąte miejsce).

W pierwszej serii najlepszy był Ryoyu Kobayashi. Reprezentant Japonii oddał skok na odległość 136,5 metra i prowadził z notą 140,6 pkt. Następnie za nim znalazło się trzech Austriaków. Drugi, ze stratą 4,7 pkt do Japończyka był Phillip Aschenwald. Kolejne miejsca zajęli Stefan Kraft i powracający do dobrej formy Gregor Schlieranzauer. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła. Po skoku na 129,5 metra zajął dziesiąte miejsce. Tuż zanim uplasował się Kamil Stoch. Ostatecznie do drugiej serii awansowało pięciu Polaków. Ponadto w pierwszej serii byliśmy świadkami groźnego upadku. Niestety Thomas Aasen Markeng nie ustał swojego skoku, skacząc 131 metrów.

W drugiej serii Ryoyu Kobayashi potwierdził swoją klasę. Japończyk skoczył 134 metry i wyprzedził Stefana Krafta i Mariusa Lindvika. Ostatecznie najlepszym z piątki Polaków, która awansowała do czołowej trzydziestki był Piotr Żyła. Zajął on dziewiąte miejsce. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Następnie czternaste miejsce zajął Dawid Kubacki, dwudzieste siódme Klemens Murańka, a dwudzieste ósme Maciej Kot.

PŚ w Klingenthal – Skrócone wyniki konkursu:

PŚ w Klingenthal - Ryoyu Kobayashi wygrywa niedzielny konkurs