Strona główna » Newsy » Powrót Severina Freunda do Pucharu Świata

Powrót Severina Freunda do Pucharu Świata

Powrót Severina Freunda stał się faktem! Najlepszy skoczek sezonu 2014/2015 znalazł się w kadrze Niemiec na najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą się w rumuńskim Rasnovie.

Powrót Severina Freunda do Pucharu Świata

Powrót Severina Freunda do Pucharu Świata

Mistrz Świata z Falun wystąpi w zawodach najwyższej rangi po ponad rocznej przerwie. Ostatni występ w zawodach Pucharu Świata zaliczył on 1 stycznia 2019 roku, gdzie podczas zawodów w Garmisch-Partenkirchen uplasował się na czterdziestym pierwszym miejscu. Następnie przeszedł on operację kolana. W listopadzie poprzedniego roku Niemiec doznał natomiast kontuzji pleców.

Severin Freund podzielił się informacją o powrocie do skakania w elicie za pomocą swych mediów społecznościowych. Z wielką radością ogłaszam, że będę rywalizować w Rasnovie w ten weekend! Trening przebiegł dobrze i nie mogę już się doczekać skoków w zawodach! – możemy przeczytać na jego profilu, na Twitterze.

Kadra Niemiec na Puchar Świata w Rasnovie

Poza Severinem Freundem w Rumunii zobaczymy także pięciu innych niemieckich skoczków. Stefan Horngacher powołał do kadry Karla Geigera, Stephana Leyhe, Constantina Schmida, Piusa Paschke oraz Markusa Eisenbicblera.

Już w czwartek o 12:00 odbędą się kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego w Rasnovie (HS97). Następnie w piątek o 14:00 rozpoczną się pierwsze zawody Pucharu Świata w Rumunii. W sobotę natomiast rywalizacja rozpocznie się o 12:45. Wcześniej, bo o 11:00 zawodnicy wystąpią w kwalifikacjach.

Kadra Niemiec na Puchar Świata w Rasnovie

Źródło: twitter.com/SeverinFreund, https://www.facebook.com/DSVNordisch/