Strona główna » Aktualności » Policja zapowiada kontrole w okolicach Wielkiej Krokwi

Policja zapowiada kontrole w okolicach Wielkiej Krokwi

Już w najbliższy weekend Zakopane będzie gospodarzem konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W tym roku jednak zawody najwyższej rangi odbędą się bez udziału publiczności. Komitet organizacyjny Pucharu Świata w Zakopanem wydał specjalny apel do kibiców skoków w naszym kraju.

Wielka Krokiew
Wielka Krokiew
Fot. zakopane.cos.pl

Komitet organizacyjny zawodów na Wielkiej Krokwi prosi wszystkich fanów o pozostanie w domach i oglądanie skoków wyłącznie w telewizji. Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, Wojciech Gumny tłumaczy, że na sam teren obiektu będą jedynie dopuszczeni sportowcy oraz dziennikarze. Ponadto policja zapowiada bardzo szczegółowe kontrole w okolicach Wielkiej Krokwi. Policjanci będą sprawdzać czy utrzymywany jest dystans społeczny oraz czy każdy ma założoną maseczkę.

Na starcie zawodów Pucharu Świata w Zakopanem pojawi się 58 skoczków z 13 krajów. Wśród nich zobaczymy siedmiu polskich skoczków w składzie: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Paweł Wąsek oraz Piotr Żyła. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę rywalizacja indywidualna. Relacja na żywo z zawodów będzie dostępna na naszej stronie.
Źródło: Tygodnik Podhalański