Strona główna » Newsy » Piotr Żyła letnim mistrzem Polski!

Piotr Żyła letnim mistrzem Polski!

Piotr Żyła zwyciężył w zawodach o tytuł letniego mistrza Polski w skokach narciarskich, które rozgrywane była na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Na szczególną uwagę zasługuje jego skok z drugiej serii, w którym wylądował na odległości 111 metrów. Mimo problemów przy lądowaniu zawodnik z Wisły zdołał wyprzedzić Kamila Stocha. Na najniższym stopniu podium znalazł się Stefan Hula.

Piotr Żyła letnim mistrzem Polski – finałowy skok zawodnika:

W rywalizacji kobiet zdecydowanie najlepsza okazała się Kinga Rajda. Mistrzostwo Polski zapewniły jej skoki na odległość 91 m oraz 93,5 m. Srebrny medal zdobyła Joanna Szwab, a brązowy Nicole Konderla.

W godzinach porannych przeprowadzona została rywalizacja drużynowa, którą wygrał zespół AZS Zakopane I. W jego składzie znaleźli się Mateusz Gruszka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot. Srebrny medal zdobyli zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego II (Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Szymon Jojko i Artur Kukuła), a brązowy TS Wisła Zakopane I (Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Adam Niżnik i Dawid Jarząbek).