Strona główna » Aktualności » Piotr Żyła letnim mistrzem Polski 2021!

Piotr Żyła letnim mistrzem Polski 2021!

Piotr Żyła okazał się najlepszy w konkursie indywidualnym Letnich Mistrzostw Polski na Średniej Krokwi w Zakopanem. Drugi był Klemens Murańka, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się Tomasz Pilch oraz Dawid Kubacki.

Po pierwszej serii konkursu prowadził Piotr Żyła po skoku na odległość 103,5 m i wyprzedzał Klemensa Murańkę (102 m) oraz Kamila Stocha (100 m). Na czwartej pozycji ex aequo znaleźli się Dawid Kubacki oraz Stefan Hula. Szóste miejsce przypadło zaś Klemensowi Joniakowi oraz Janowi Habdasowi. Jakub Wolny był ósmy, Szymon Zapotoczny dziewiąty, a dziesiąty Tomasz Pilch.

W drugiej serii Piotr Żyła skoczył 106 m, co pozwoliło mu zdobyć tytuł Mistrza Polski. Klemens Murańka wylądował na 104 m i zdobył ostatecznie srebrny medal. Brązowy krążek zdobyło natomiast dwóch zawodników – Dawid Kubacki, który uzyskał 104 m oraz Tomasz Pilch – 106 m. Piąty był Jakub Wolny, szósty Jan Habdas, siódmy Kamil Stoch, ósmy Stefan Hula, dziewiąty Maciej Kot, zaś dziesiąty Kacper Joniak.

Na mistrzostwach Polski obecne były także skoki narciarskie kobiet. Mistrzynią kraju została Kamila Karpiel, która wyprzedziła Nicole Konderlę. Trzecia była Kinga Rajda.

Już w listopadzie wystartuje nowy sezon Pucharu Świata. Na naszej stronie możecie obserwować skoki narciarskie na żywo oraz sprawdzić kiedy skoki narciarskie się odbędą.