Strona główna » Aktualności » Nieudany powrót Noriakiego Kasai do międzynarodowych zawodów

Nieudany powrót Noriakiego Kasai do międzynarodowych zawodów

W sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Sapporo najlepszy okazał się reprezentant Norwegii Sondre Ringen. Wygrał on po skokach na odległość 134,5 m oraz 138 m. Drugi był Philipp Aschenwald, a trzeci Matija Vidic. Punkty zdobyło pięciu reprezentantów Polski. W zawodach na Okurayamie wystąpił pięćdziesięcioletni Noriaki Kasai. Po skoku na odległość 104,5 m zajął jednak dopiero 38 miejsce w stawce 44 skoczków.

Noriaki Kasai
Noriaki Kasai, fot. FIS

Najlepszym polskim skoczkiem w sobotniej rywalizacji był Jakub Wolny, który uplasował się ósmej pozycji. Szesnasty był Tomasz Pilch, osiemnasty Kacper Juroszek, dwudziesty piąty Maciej Kot, a dwudziesty siódmy Andrzej Stękała. Do serii finałowej nie awansował Klemens Murańka, który zajął trzydzieste drugie miejsce. W niedzielę odbędą się kolejne dwa konkursy – o godzinie 2:00 i 6:00 naszego czasu.

Skrócone wyniki sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo:

Skrócone wyniki sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo

W niedzielnym konkursie, który rozpoczął się o godzinie 2:00 polskiego czasu Noriaki Kasai zajął natomiast trzydzieste czwarte miejsce.