Strona główna » Newsy » Niemcy wygrywają w Zakopanem. Piąte miejsce Polski

Niemcy wygrywają w Zakopanem. Piąte miejsce Polski

Niemcy wygrywają w Zakopanem. Wyprzedzili oni Norwegów i Słoweńców. Polska w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki zajęła natomiast piąte miejsce.

Niemcy wygrywają w Zakopanem

Pierwsza seria

Po pierwszej serii prowadziła reprezentacja Niemiec z przewagą 20,1 pkt nad Norwegią. Trzecie miejsce zajmowali natomiast Słoweńcy. Tuż za nimi ze stratą 1,4 pkt plasowała się Austria. Z kolei 1,7 pkt do Słowenii traciła Polska. Następnie szóste miejsce zajmowali Japończycy, siódme Czesi, zaś ósme Szwajcarzy. Do drugiej serii nie awansowali Rosjanie.

Próby Polaków rozpoczął Piotr Żyła, który oddał skok na odległość 123 m. Następnie Jakub Wolny skoczył 122,5 m. Bardzo dobre skoki oddali kolejni biało-czerwoni. Kamil Stoch wylądował na 134,5 m, a Dawid Kubacki na 135 m.

Druga seria

Prowadzenie z pierwszej serii utrzymali Niemcy. Wygrali oni z przewagą 40 punktów nad Norwegią. Trzecie miejsce zajęła natomiast Słowenia, a czwarte Japonia. Polska zajęła ostatecznie piątą lokatę. Następnie na szóstym miejscu uplasowali się Austriacy, na siódmym Czesi, a na ósmym reprezentacja Szwajcarii.

W drugiej serii Piotr Żyła znacznie się poprawił oddając skok na odległość 136,5 m. Gorszą próbę zanotował natomiast Jakub Wolny, który wylądował na 118 m. Kolejną świetną próbę zaliczył Kamil Stoch, poszybował on na 135,5 m. Na koniec Dawid Kubacki poleciał na 139,5 m.

Indywidualnie najlepszy dziś był Stephan Leyhe, zaś drugi Dawid Kubacki. Kamil Stoch miał szóstą najwyższą notę. W dzisiejszym konkursie Yukiya Sato oddał rekordowy skok na Wielkiej Krokwi. Poszybował on aż na odległość 147 metrów.

Niemcy wygrywają w Zakopanem – wyniki

Niemcy wygrywają w Zakopanem. Piąte miejsce Polski