Strona główna » Aktualności » Na mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich wystąpił czarnoskóry skoczek

Na mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich wystąpił czarnoskóry skoczek

Podczas rozegranych na skoczni w Trondheim mistrzostw Norwegii w skokach narciarskich Anders Ladehaug zdobył tytuł mistrza kraju. Wśród pań najlepsza natomiast była Eirin Kvandal. W zawodach panów nie zobaczyliśmy reprezentantów Norwegii, którzy nie mogli wziąć w nich udziału ze względu na kwarantannę. Do niespodzianki doszło u kobiet, ponieważ poza podium znalazła się Maren Lundby, która zajęła czwarte miejsce.

W zawodach mężczyzn najlepszy okazał się Anders Ladehaug po skokach na odległość 136,5 oraz 135,5 metra. Drugie miejsce zajął Iver Olaussen (132,5 m i 136,5 m), a trzecie Matias Braathen (137,5 m oraz 132,5 m). Ciekawostką może być fakt, że w konkursie tym wystąpił czarnoskóry skoczek – Alexander Yigermal Roeshol Johnson, który zakończył rywalizację po pierwszej serii mistrzostw. Po skoku na odległość 108 m, zajął on czterdziestą drugą pozycję. U pań najlepsza była Eirin Maria Kvandal, która wygrała zmagania po skokach na 135 m oraz 123 m. Druga była Thea Minyan Bjoerseth (121,5 m oraz 127 m), a trzecia Silje Opseth (119 m i 129 m). Czwarta Maren Lundby uzyskała natomiast 117,5 m oraz 128 m.