Strona główna » Memy » Memy o Simonie Ammannie

Memy o Simonie Ammannie

Memy o Simonie Ammannie, jednym z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii. O szwajcarskim skoczku możemy powiedzieć bardzo wiele. Jego liczne sukcesy robią wrażenie na kibicach – cztery złota olimpijskie, mistrzostwo świata oraz mistrzostwo świata w lotach oraz wygrana Pucharu Świata. W ostatnich latach był pamiętany jednak za styl swoich skoków – lądowanie na dwie nogi.

Lądowanie Ammanna

Simi dosyć często lądował na dwie nogi, a następnie markował telemark. Początkowo na ten chwyt nabierała się nawet duża liczba sędziów. Poniżej możecie zobaczyć jak Ammann prezentuje podwójny telemark 😉
Memy o Simonie Ammannie - podwójny telemark

Tu natomiast możecie zobaczyć reakcje większości kibiców na wysokie noty dla Szwajcara.

Memy o Simonie Ammannie - noty

A tutaj lądowanie Simiego w grze Deluxe Ski Jump.
Memy o Simonie Ammannie - DSJ

Memy o Simonie Ammannie – sukcesy Szwajcara

Pamiętamy, że Simon Ammann zdobył cztery złote medale olimpijskie. Wyobraźmy sobie jednak, że gdyby jego rodzice się nie spotkali, to Adam Małysz byłby trzykrotnym mistrzem olimpijskim.

Gdyby rodzice Ammanna się nie poznali

Szwajcarzy z całą pewnością są dumni, że posiadają tak wybitnego sportowca.

Memy o Simonie Ammannie

Jak dobrze wiemy Simon Ammann bardzo szanował Adama Małysza. Szczególnie w pamięci zapadł nam widok klęczącego Szwajcara przed naszym Orłem z Wisły. Działo się to podczas ostatniego konkursu Pucharu Świata w karierze Małysza (Planica 2011).

Prawdziwy mistrz – gdy nawet inni mistrzowie padają na kolana.

Prawdziwy mistrz - gdy nawet inni mistrzowie padają na kolana.

Wcześniej, bo po sukcesach, na igrzyskach w Salt Lake City, w 2002 roku, skoczka nazwano Harrym Potterem skoków narciarskich.

Nowy typ nart 😀

Wszyscy też doskonale pamiętamy sytuację z konkursu na normalnej skoczni podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu, kiedy to Simon był kilkukrotnie zdejmowany z belki.

Simon Ammann jest jednym z tych skoczków wobec którego nie możemy przejść obojętnie. Na koniec musimy przyznać, że świat skoków bez sympatycznego Szwajcara na pewno nie wyglądałby tak samo.

Źródło: memy.pl, blasty.pl, demotywatory.pl