Strona główna » Aktualności » LGP w Klingenthal – Dawid Kubacki wygrywa konkurs i cały cykl!

LGP w Klingenthal – Dawid Kubacki wygrywa konkurs i cały cykl!

W obecnym sezonie letnim nie ma mocnych na Dawida Kubackiego! Polak we wspaniałym stylu zapewnił sobie wygraną w Letnim Grand Prix 2017! We wszystkich konkursach, w których startował, zawsze odnosił zwycięstwa! Dzisiaj po skokach na odległość 140 m i 130 wygrał na skoczni w Klingenthal (HS140).

Dawid Kubacki
Foto: fis-ski.com

Na podium w Klingenthal za Dawidem Kubackim znaleźli się Andreas Wellinger i Johann André Forfang. Najlepszą pozycję w sezonie letnim 2017 zajął Kamil Stoch, który był dziś siódmy. Na jedenastej pozycji konkurs zakończył Maciej Kot, na trzynastej Stefan Hula, na szesnastej Klemens Murańka, a na dwudziestej drugiej Jakub Wolny. W pierwszej serii odpadł Piotr Żyła, którego sklasyfikowano na trzydziestym siódmym miejscu.

Wyniki konkursu:

Dawid Kubacki jest trzecim Polakiem, po Adamie Małyszu i Macieju Kotu, który triumfował w letnich zmaganiach. Wygrywając 5 konkursów zdobył on 500 punktów do klasyfikacji generalnej. Drugi zawodnik cyklu Anze Lanisek uzyskał ich 353, a trzeci Junshiro Kobayashi 332. Poza Kubackim w czołowej dziesiątce LGP znalazło się jeszcze trzech biało czerwonych: czwarty był Maciej Kot, ósmy Piotr Żyła, a dziesiąty Stefan Hula.