Strona główna » Aktualności » Kolejny dobry występ Kingi Rajdy w Pucharze Świata Pań!

Kolejny dobry występ Kingi Rajdy w Pucharze Świata Pań!

Kolejny dobry występ Kingi Rajdy w Pucharze Świata Pań! Polka po raz czwarty z rzędu punktowała w zawodach najwyższej rangi. Podczas dzisiejszego konkursu zajęła dwudziestą drugą pozycję. Dzisiejszą rywalizację, podobnie jak dwa ostatnie konkursy, wygrała Eva Pinkelnig.

Kolejny dobry występ Kingi Rajdy w PŚ Pań!

Trzecie zwycięstwo z rzędu osiągnęła dziś Eva Pinkelnig. Po skokach na odległość 99 m oraz 95 m Austriaczka wyprzedziła Chiarę Hoelzl. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła natomiast Maren Lundby. Kinga Rajda znowu punktowała – podczas niedzielnego konkursu zajęła dwudzieste drugie miejsce po skokach na 79 m oraz 87 m. Obecnie w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje ona dwudziestą dziewiątą lokatę, z trzydziestoma czterema punktami na koncie. Należy zaznaczyć, że jeszcze żadna polska skoczkini nie zdobyła tak dużej ilości punktów w zawodach Pucharu Świata. Ponadto w niedzielnym konkursie wystąpiła druga reprezentantka Polski – Anna Twardosz, która skacząc 73 m zajęła trzydzieste piąte miejsce. Kwalifikacji do konkursu w Zao nie przebrnęły natomiast Nicole Konderla oraz Joanna Szwab.