Strona główna » Aktualności » Kinga Rajda punktuje w Rasnovie

Kinga Rajda punktuje w Rasnovie

Kinga Rajda punktuje w Rasnovie! W niedzielnym konkursie Polka zajęła dwudziestą trzecią pozycję, po skokach na odległość 85 m oraz 87 m.

Kinga Rajda punktuje w Rasnovie
Foto: www.instagram.com/kinga_rajda

Sobotni konkurs

Podczas kwalifikacji najlepiej poradziły sobie reprezentantki Austrii. Najlepsza w nich po skoku na odległość 97 m była Chiara Hoelzl, natomiast tuż za nią uplasowała się Evę Pinkelnig (94,5 m). Trzecie miejsce zajęła zaś liderka Pucharu Świata – Maren Lundby (92 m). Polki w komplecie przebrnęły przez kwalifikacje. Najlepsza z nich okazała się Anna Twardosz, która zajęła dwudziestą ósmą pozycję, po skoku na 82 m. Następnie trzydziesta czwarta była Joanna Szwab (81 m), a trzydziesta piąta – Kinga Rajda (79,5 m).

Konkurs po skokach na odległość na odległość 89 m i 99 m wygrała Chiara Hoelzl. Drugie miejsce zajęła natomiast Katharina Althaus, a trzecie Eva Pinkelnig. Reprezentantki Polski odpadły zaś w pierwszej serii. Trzydziesta pierwsza była Joanna Szwab, trzydziesta czwarta Kinga Rajda, a trzydziesta dziewiąta Anna Twardosz

Kinga Rajda punktuje w Rasnovie – Niedzielny konkurs

Po pierwszej niedzielnego konkursu na skoczni w Rasnovie (HS97) prowadziła Norweżka Maren Lundby. Drugą lokatę zajmowała natomiast Eva Pinkelnig, a trzecią Chiara Hoelzl. Do drugiej serii awansowała jedna Polka – Kinga Rajda, która po skoku na odległość 85 m plasowała się na dwudziestym czwartym miejscu. Na trzydziestej pierwszej lokacie konkurs zakończyła zaś Anna Twardosz (80 m). Tym razem do konkursu nie udało się awansować Joannie Szwab.

Ostatecznie niedzielne zmagania wygrała Maren Lundby, która w drugiej serii skoczyła 96 m. Na drugim miejscu konkurs ukończyła Eva Pinkelnig, a na trzecim Chiara Hoelzl. W drugiej serii Kinga Rajda skoczyła dwa metry dalej niż w pierwszej próbie i ostatecznie uplasowała się na dwudziestej trzeciej lokacie.