Strona główna » Aktualności » Karl Geiger wygrał w Rasnovie

Karl Geiger wygrał w Rasnovie

Karl Geiger wygrał konkurs Pucharu Świata w Rasnovie. Tuż za nim znalazł się jego rodak Stephan Leyhe, trzeci był zaś Austriak Stephan Kraft. Najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce.

Pierwsza seria

Po pierwszej serii zmagań na rumuńskim obiekcie Trambulina Valea Cărbunării (HS97) prowadzenie objął Karl Geiger. Niemiec skoczył 100 metrów. Tuż za nim uplasował się Stephan Leyhe, oddał on skok na odległość 99 metrów. Trzeci natomiast był Stefan Kratf, po uzyskaniu 98 metrów. Zaś wśród Polaków najwyżej (5. miejsce) uplasował się Dawid Kubacki, po skoku na 98 metrów. Taką samą odległość uzyskał Kamil Stoch, który był ósmy. Do serii finałowej zakwalifikowali się również: Piotr Żyła, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł, którzy zajęli kolejno miejsca: jedenaste, dziewiętnaste oraz trzydzieste.

Druga seria

W końcowym rozrachunku sytuacja na podium z pierwszej serii nie uległa zmianie. Lider utrzymał prowadzenie i skokiem na odległość 100 metrów zwyciężył w piątkowym konkursie, jego rodak Stephan Leyhe wylądował na 97,5 metrze. Tą odległość zanotował również Stefan Kraft i zapewnił sobie trzecie miejsce. Polacy pierwszy z rumuńskich konkursów zakończyli na następujących pozycjach: szósty Kamil Stoch, ósmy Dawid Kubacki, dziewiąty Piotr Żyła, dwudziesty Jakub Wolny, dwudziesty czwarty Aleksander Zniszczoł.