Strona główna » Zawody » Igrzyska olimpijskie » IO w Pjongczangu – Stephan Leyhe i Ryoyu Kobayashi najlepsi na niedzielnych treningach

IO w Pjongczangu – Stephan Leyhe i Ryoyu Kobayashi najlepsi na niedzielnych treningach

Stephan Leyhe i Ryoyu Kobayashi okazali się najlepsi podczas niedzielnych treningów przed poniedziałkowym konkursem drużynowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu (HS142). Niemiec wygrał dwie pierwsze serie treningowe, a Japończyk trzecią.

Pierwszy trening

W pierwszej serii treningowej zdecydowanie najlepszy był Stephan Leyhe. Poszybował on na odległość 138 m. Drugie miejsce zajął Denis Korniłow (129,5 m), a trzecie Noriaki Kasai (129,5 m). Trzeba zaznaczyć, że większość zawodników opuściło dzisiejsze treningi i na starcie tej serii stanęło tylko 21 skoczków.

Drugi trening

W drugim treningu, podobnie jak w pierwszym najlepszy okazał się znów Stephan Leyhe. Tym razem Niemiec oddał skok na odległość 131 m. Tuż za nim znaleźli się Gregor Schlierenzauer (129 m) oraz Taku Takeuchi (128,5 m). W tym treningu wystąpiło po raz kolejny 21 zawodników.

Trzeci trening

W trzecim treningu, w którym wystartowało tylko 19 skoczków najdalej skoczył Ryoyu Kobayashi. Reprezentant Japonii osiągnął 134,5 m i wyprzedził Manuela Fettnera (131 m) oraz Stephana Leyhe (131 m).