Strona główna » Newsy » Groźna kontuzja Markenga

Groźna kontuzja Markenga

Kontuzja Markenga – niestety jest to smutna wiadomość, która obiegła dziś świat skoków narciarskich. Obecny Mistrz Świata Juniorów z Lahti upadł na skoczni Vogtland Arena w Klingenthal. W wyniku groźnego upadku doznał urazu łąkotki oraz więzadeł krzyżowych.

Kontuzja Markenga

Thomas Aasen Markeng przewrócił się na skoczni w Klingenthal w pierwszej serii rozgrywanego w niedzielę konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Norweg nie ustał skacząc 131 metrów. Następnie opuszczał on teren skoczni w asyście służby medycznej, na noszach. Skok mistrza świata juniorów możecie zobaczyć tutaj.

W Oslo reprezentant Norwegii przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. W jego wyniku okazało się, że ma uszkodzone więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Ponadto badanie wykazało uraz łąkotki. Prawdopodobnie przerwa młodego skoczka od skoków może wynieść nawet do roku.

Thomas Thomas Aasen Markeng zdobył na mistrzostwach świata w 2019 roku trzy medale. Oprócz wspomnianego wcześniej złota, wywalczył dwa srebrne medale w rywalizacji drużynowej oraz mikście. W Pucharze Świata najlepszym miejsce Norwega było piąte, które zajął podczas tegorocznego konkursu w Niżnym Tagile.

Źródło i foto: twitter.com/Norskijump